Колишньому начальнику Канівського районного відділу земельних ресурсів Володимиру Миненку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, а суд задовольнив клопотання слідчого про обрання йому запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту строком на 60 днів.

Про це йдеться у матеріалах Єдиного реєстру судових рішень, інформує «Kanos».

Зокрема, в реєстрі значиться два клопотання слідчого в особливо важливих справах СВ прокуратури Черкаської області в яких він просить суд відсторонити Миненка від посади директора Черкаської регіональної філії центру ДЗК, яку він займає нині та обрати йому запобіжний захід у вигляді домашнього. Стосовно першого, то суд відхилив дане клопотання, а по другому - прийняв ствердне рішення. Крім того, в аргументаційній частині детально йдеться про те, що ж саме інкримінують екс-начальнику Канівського відділу земельних ресурсів.

Так, згідно зібраної доказової бази слідчим, в лютому 2005 року Миненко, у робочий час, використовуючи свої владні повноваження, всупереч інтересам служби, без зміни цільового призначення та завідомо знаючи, що землевпорядна документація щодо відведення у власність 46-ти громадянам земельних ділянок в адміністративних межах Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області не розроблялася, відповідно не погоджувалася з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини, а також органом з питань лісового господарства, не проходила державну експертизу землевпорядної документації і не подавалася на розгляд та затвердження до Канівської районної державної адміністрації, підготував проект розпорядження Канівської РДА № 34 від 3 лютого 2005 року і подав його на підпис посадовим особам Канівської РДА, після чого особисто підписав державні акти на право власності на земельні ділянки загальною площею 67,0427 га.

Внаслідок таких дій чиновника, на думку слідчого було здійснене порушення ст. 20, 57, 118, 186 Земельного кодексу України, Лісового кодексу України, Закону України «Про землеустрій», Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» та інших норм діючого законодавства, а із державної власності незаконно вибули земельні ділянки загальною вартістю 25317702,40 грн.

По факту виявленої інформації, 20 липня 2016 року екс-керівнику Канівського районного відділу земельних ресурсів  було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

22 липня Придніпровський районний суд м.Черкаси виніс ухвалу задовольнити клопотання слідчого про обрання Миненку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту строком на 60 днів, тобто до 19 вересня 2016 року включно.