Ще минулого року Черкаська ОДА ініціювала створення робочої групи у складі представників громадськості, контролюючих і природоохоронних органів (Державна екологічна інспекція Центрального округу, Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області,  Регіональний офіс водних ресурсів у Черкаській області) та підприємств агрохолдингу МХП, які працюють на території Черкащини. Метою формування робочої групи було всебічне вивчення впливу діяльності підприємств холдингу МХП на довкілля.

 Перевірялися викиди в атмосферне повітря, досліджувалися поверхневі і ґрунтові води, питна вода у місцях присутності МХП. Особлива увага приділялася відбору проб у річці Росава, вище і нижче місць скидання стічних вод. Перевірки також стосувались ефективності роботи технологічного обладнання на пташниках. За результатами даної перевірки, а також інших додаткових перевірок – ніяких відхилень виявлено не було. Проте компанія ініціювала проведення регулярних перевірок своїх підприємств, аби продемонструвати практику відповідального та прозорого ведення бізнесу.

Чергова екологічна перевірка відбулась в кінці березня. Про це стало відомо з припису Державної екологічної інспекції Центрального округу, наданого підприємству за підсумками позапланової перевірки, проведеної в період із 31 березня по 10 квітня 2020 року.

Як повідомляють на птахофабриці, підприємство саме ініціювало перевірку з боку контролюючих органів. «Перевірка на «Миронівській птахофабриці» Групи МХП передбачалася наприкінці березня – на початку квітня. Як відомо, незадовго до цього, з метою запобігання розповсюдженню COVID-19, в країні оголосили карантин. Одним із обмежувальних заходів, зокрема, став і мораторій на фактичні планові перевірки бізнесу. Однак, керівництвом було вирішено, що підприємство не користуватиметься цією пільгою, – коментує еколог підприємства Світлана Ніколаєнко. – До діяльності «Миронівської птахофабрики», особливо в екологічному аспекті, завжди прикута велика увага з боку громадськості. Ми розуміємо та поділяємо це, тож завжди готові до публічної уваги та відкриті до діалогу. Доказом тому є численні зустрічі за участю ЗМІ, активістів, спільні візити на виробничі об’єкти.  Слідуючи цій позиції та діючи послідовно, ми прийняли рішення звернутися до екологічної інспекції для проведення позапланової перевірки. Важливий акцент в ході роботи, звичайно ж, було зроблено на дотриманні усіх заходів безпеки під час карантину».

Щодо оприлюднених результатів перевірки, то комісія виявила незначні порушення. Усі вони здебільшого спричинені людським фактором та стосуються точкового невиконання вимог щодо дотримання термінів контрольних вимірів викидів забруднюючих речовин на одній  із виробничих дільниць, порушення правил експлуатації каналізаційних систем для відведення дощових стоків, а саме зрушення незначних ділянок мережі на двох виробничих дільницях та інкубаторно-птахівничій станції, а також окремих випадків змішування відходів.

– «Миронівська птахофабрика» має всі необхідні дозволи, що стосуються збереження довкілля та правильного використання природних ресурсів. Однак, людський фактор завжди присутній, особливо коли мова йде про виробництво. Тому ми залучаємо фахові перевірки, які зможуть допомогти нам стати кращими, – додала еколог підприємства. – На сьогодні вже розроблено та реалізовується план організаційно-технічних заходів з усунення виявлених недоліків.

Крім незначних порушень результати перевірки засвідчили й позитивні моменти. Так, в акті, складеному за підсумками роботи інспекції, зафіксовано дотримання вимог, передбачених дозволами на викиди забруднюючих речовин в цілому, зокрема, в частині неперевищення нормативів гранично допустимих викидів, вживання заходів щодо їх зменшення, належної роботи газоочисних установок тощо. Відзначено й дотримання вимог щодо використання води, а саме лімітів забору, контролю її якості, впровадження водозберігаючих технологій та ін.