За процесуального керівництва спеціалізованої екологічної прокуратури Черкаської обласної прокуратури повідомлено про підозру колишній службовій особі одного з товариств – видобувачів корисних копалин за фактами незаконного видобування корисних копалин державного значення та службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 367 КК України). 

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що колишній голова правління одного з акціонерних товариств області, яке займається видобуванням цінних корисних копалин, порушуючи норми чинного законодавства та знаючи, що дія спеціального дозволу на користування надрами згідно з наказом Державної служби геології та надр України зупинена, проігнорував вказаний наказ та не зупинив виробничо-господарську діяльність товариства.

Під його керівництвом товариство продовжувало спустошення родовища, що призвело до незаконного видобутку понад 2,5 тис. тонн корисних копалин загальнодержавного значення.

У результаті протиправних дій інтересам держави завдано збитків на суму, що перевищує 1,1 млн грн.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснюють слідчі СУ ГУНП В Черкаській області, оперативний супровід – УСР в Черкаській області ДСР Національної поліції України.

Довідково: санкцією частини 2 статті 240 Кримінального кодексу України (в редакції, що діяла на момент вчинення злочину) передбачено покарання у вигляді штрафу від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Санкцією частини 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (в редакції, що діяла на момент вчинення злочину) передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 33-річну жінку, яка у фейсбуці торгувала неіснуючими товарами, судитимуть на Черкащині.