Державні інспектори землевпорядної служби області під час перевірки встановили факт порушення земельного законодавства в адміністративних межах Канівської міської територіальної громади.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію пресслужби Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.

За межами села Кононча розорено земельну ділянку площею майже 7,8 га вздовж річки Рось та приорано до земельних ділянок приватної власності громадян (паїв) одним масивом.

Для встановлення фізичної чи юридичної особи, яка вчинила протизаконні дії, та реагування на зазначений факт Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області направило відповідні матеріали до правоохоронних органів.

За самовільне зайняття вищезгаданої земельної ділянки вбачається порушення вимог статей 125, 126 Земельного кодексу України, відповідальність за що передбачена статтею 53-1 КУпАП.

Довідково:

Відповідно до статей 60 і 61 Земельного кодексу України, вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм установлюються прибережні захисні смуги: а) для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 га – 25 м; б) для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 га – 50 м; в) для великих річок, водосховищ на них та озер – 100 м. У прибережних захисних смугах забороняється зокрема розорювання земель, садівництво й городництво.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у зв’язку із ремонтом на ділянці дороги у Каневі тимчасово змінили розклад руху міських автобусів.