Із нагоди 100-річчя прийняття постанови Кабінетом Міністрів Української Держави про взяття під державну опіку могили Тараса Шевченка у Каневі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Тарасова гора: люди і події».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сторінки Департаменту культури та взаємозв’язків із громадськістю Черкаської ОДА у Facebook.

Відкриття конференції розпочалось з урочистої ходи та покладання квітів до могили Кобзаря, а також вшанування пам’яті тих, хто присвятив своє життя, щоб зберегти пам’ять про Тараса Шевченка та його могилу.

«Кожна доповідь конференції була наголошенням про важливу роль державності УНР науковців, громадських активістів для Національної святині. Народні діячі з неймовірною самовіддачею берегли та опікувалися могилою Т. Шевченка, незважаючи на те, що ризикували власним життям. Постать Тараса Шевченка є ключовим знаменником у національній культурі та свідомості українців. Долучаючись до збереження пам’яті про Кобзаря, хранителі залишають пам’ять в історії про себе», - зазначено у пості.

Світлина від Національний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка".

Світлина від Національний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка".

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що гендиректор Шевченківського заповідника заговорив про створення соціального готелю поряд з Чернечою горою.