Депутати міської ради затвердили порядок списання багатоквартирних будинків із балансу комунальної власності.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.

Після тривалого обговорення 17 депутатів підтримали відповіднийпроект рішення. Тож відтепер господарями своїх будинків будуть безпосередньо самі його жителі – власники квартир. КП «ЖЕК» як управляюча компанія, відповідно до укладених договорів, лише надаватиме свої послуги.

Порядок, затверджений рішенням, визначає механізм списання Канівською міською радою багатоквартирних будинків з балансу, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності та передачу їх у власність мешканцям (співвласникам). Співвласниками багатоквартирного будинку є власники квартир або нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Для списання багатоквартирного будинку з балансу утворюється відповідна комісія у складі не менше п’яти осіб. У роботі комісії може брати участь уповноважена особа (особи) від співвласників багатоквартирного будинку за її (їх) згодою. Уповноважена особа від співвласників будинку може бути залучена до складу комісії протягом усього часу роботи комісії, але не пізніше дня підписання акта про списання багатоквартирного будинку з балансу  - 20 квітня 2019 року.

Уповноважена особа обирається загальними зборами багатоквартирного будинку про що складається протокол зборів за формою та в порядку передбаченим ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку».

Протокол про участь уповноваженої особи може бути подано до управління ЖКГ та екології або до КП «ЖЕК».

Комісія створюється для проведення огляду з метою фіксування технічного стану багатоквартирного будинку.

Якщо у багатоквартирному будинку залишаються неприватизовані квартири, після списання будинку з балансу міської ради, право власності на них буде зареєстровано в установленому законом порядку за територіальною громадою міста в особі Канівської міської ради, але це не позбавляє права мешканців реалізувати оформлення права власності на ці квартири (шляхом приватизації).

Тому звертаємось до квартиронаймачів, квартири яких не перебувають у приватній власності з проханням оформити право приватної власності на житло (здійснити приватизацію). В разі, якщо квартиронаймач комунальної квартири не реалізує своє право на приватизацію житла, після списання з балансу багатоквартирного будинку, право власності на такі квартири буде зареєстровано в установленому законом порядку за територіальною громадою міста в особі Канівської міської ради.

Слід зазначити, що списання будинку з балансу міської ради не тягне за собою припинення обслуговування будинку житлово-експлуатаційною організацією.

Більш детальну інформацію, можна отримати у управлінні ЖКГ та екології за тел. 3-22-34, у юриста КП «ЖЕК» тел. 3-17-93.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за порушення правил утримання територій канівцям виписано більше півтисячі попереджень.