4 об’єкти культурних пам’яток з Шевченківського національного заповідника зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Ці об’єкти візьмуть участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини у рамках програми «Велике будівництво».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Черкаської ОДА.

  1. Реставрація будинку-музею Т. Г. Шевченка

Пам’ятка місцевого значення, взята на державний облік рішенням Черк. обл.ради нар. депут. № 76 від 19.04.1990 державний реєстраційний № 89

Приміщення музею Шевченка будовали в 1935–1937 роках за проєктом архітектора Василя Кричевського. Серед найбільших проблем будівлі – неякісно виконана гідроізоляція в цокольній частині музею Тараса Шевченка. В приміщеннях виставкових залів № 1 та № 2, приміщенні кав’ярні, підземних технологічних приміщеннях теплопункту та холодильних машин інтенсивно проникають поверхневі води через стелю та стіни, тому відшаровується штукатурне покриття, накопичується вода на підлозі.

Роботи: влаштування гідроізоляції підземних споруд будинку музею, капітальний ремонт та реставрація піддашшя будівлі (відновлення кесонованого піддашшя та його художніх розписів); оформлення фасаду – фронтона, глухих площин ризалітів та підвіконня майоліковим орнаментом згідно із задумом архітекторів-авторів первісного проекту 1930-х років; заміна сіро-чорної гранітної підлоги у вестибюлі на орнаментовану, а в експозиційних залах і на балконі – на дубовий паркет; відновлення художніх розписів в експозиційних залах, зокрема орнаментів на колонах та стелях.

  1. Реставрація пам’ятки історії та монументального мистецтва національного значення «Могила поета Т. Г. Шевченка (1861 р.)»

Пам’ятка історії та монументального мистецтва національного значення. Внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (Ох. №230013-Н); з 1989 року перебуває у попередньому списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, об’єкт історико-культурного призначення; державна власність.

Часткове просідання ґрунтів курганної частини, відокремлення їх від бордюрного каменю верхнього та нижнього майданчиків. Особливо ці процеси поглибилися після проведених ремонтно-реставраційних робіт.

Роботи: виготовлення науково-проєктної документації; дослідження неінвазивними (неруйнівними) методами параметрів надмогильного кургану та його внутрішньої частини (цегляного склепу поета), встановлення природи пошкоджень; ремонтно-реставраційні, науково-дослідні роботи з метою попередження подальшої руйнації та запобігання деформаційних процесів пам’ятки.

  1. Реставрація пам’ятки історії «Будинок базиліанського училища. 1784 р.»

Відповідно до рішення Черкаського облвиконкому від 27.12.1991 № 270 будівля є пам’яткою історії місцевого значення.

Будівля, в якій 1784р. розміщувалось базиліанське училище. Наразі це будинок музею народного декоративного мистецтва. Внаслідок непродуманої сучасної добудови з усіх чотирьох сторін будівлі пішли тріщини.

Роботи: капітальний ремонту підземних приміщень, внутрішні опоряджувальні роботи, влаштування гідроізоляції, відведення поверхневої води та благоустрій прилеглої території; ремонт підвальних приміщень, протиаварійні заходи прибудов протипожежних сходів на бокових фасадах (тріщини по стінах, вивали цегляного мурування, корозія металу); ремонт дерев’яних конструкцій даху та вікон мансарди, фондових приміщень.

  1. Реставрація пам’ятки архітектури «Будівля, в якій розміщувалась крамниця єврейських торгових рядів. 1898р.»

Пам’ятка місцевого значення, взята на державний облік наказом Міністерства культури і туризму України №45 від 20.01.2012, державний реєстраційний № 4535-чк.

Будівля, в якій у 1898 р. розміщувалась крамниця єврейських торгових рядів. Наразі тут історичний музей Шевченківського національного заповідника. Цінність будівлі полягає в тому, що вона збереглася в автентичному вигляді, тобто не зазнала кардинальних змін і перебудов (надбудов).

Роботи: ремонтно-реставраційні роботи та пристосування під музей: перепланування, зміцнення фундаментів і перекриттів, влаштування гідроізоляції, заміни віконних та дверних блоків, підлоги, влаштування нової покрівлі, санації стін та стелі в місцях, уражених грибком, встановлення інженерного обладнання – вентиляції, опалення, освітлення, створення умов для прийому відвідувачів, у тім числі і з особливими потребами.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що для потреб Канівської громади придбають новий шкільний автобус.