Соснівський районний суд міста Черкаси вирішив стягнути із ТОВ «Нова Пошта» на користь позивача компенсацію вартості товарно-матеріальних цінностей 17 269 гривень та штраф за публічним договором про надання послуги з організації перевезення в сумі 4184,27 гривень, а всього стягнути 21 453,27 гривень.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію пресслужби Соснівського районного суду міста Черкаси.

У рішенні вказано, що чоловік звернувся до суду з позовом до ТОВ "Нова Пошта", обґрунтовуючи який вказав, що скористався послугами перевезення, які надаються за публічним договором ТОВ «Нова Пошта» та за умовами надання послуг опублікованих на офіційному сайті (https://novaposhta.ua) відправив товарно-матеріальні цінності одержувачу, що засвідчено експрес-накладними. Відповідно до умов надання послуг позивач скористався послугою «Адреса-Відділення» - приймання відправлення за адресою відправника та видача цього відправлення одержувачеві у відділенні або в поштамті в місті одержувача. Позивачем було пред'явлено відправлення для огляду та в присутності представника ТОВ «Нова Пошта» запаковані товарно-матеріальні цінності. Додатково ним було замовлено послугу «Пакування». Представник ТОВ «Нова Пошта» прийняв товарно-матеріальні цінності, склав експрес-накладні та засвідчив їх підписом.

Експедитор доставив товарно-матеріальні цінності в пункт призначення, але останні повністю втратили свою цінність в результаті отриманих пошкоджень, про що відповідно був складений акт. Одержувач відмовився отримувати таке відправлення, а тому воно й досі перебуває у ТОВ «Нова Пошта». На складені акти та на електронне звернення позивач отримав відповідь, в якій зазначено що експедитор не зобов'язаний перевіряти цілісність, комплектність чи справність товарно-матеріальних цінностей. Також у відповіді зазначено, що пакування зберегло цілісність, а тому чоловіку відмовили у виплаті компенсації за пошкоджене майно.

Тому, позивач просив суд стягнути з відповідача компенсацію повної вартості товарно-матеріальних цінностей яка складається з вартості товарів за експрес-накладними, комісії за накладною, витрат на доставку, зберігання, пакування, а також сплатити штраф у розмірі 24,23% від суми відшкодування.

Оцінивши зібрані у справі докази, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають до часткового задоволення, виходячи з таких міркувань.

Факт наявності ушкоджень на відправлених позивачем товарно-матеріальних цінностях в пункті призначення ТОВ «Нова Пошта» не оспорюється та зафіксований актами приймання-передачі. За таких обставин підлягає вирішенню питання щодо наявності чи відсутності підстав відповідальності ТОВ «Нова Пошта» у зв'язку з ушкодженням відправлення.

Також відповідачем не наданий акт огляду відправлення на підтвердження того, що наданий відправником товар мав ушкодження. Посилання відповідача на відсутність у нього обов'язку здійснювати такий огляд суд вважає такими, що не обґрунтовують заперечення проти позову, оскільки саме на відповідача законом покладається обов'язок довести наявність обставин, що звільняють його від відповідальності за незбереження вантажу.

За таких обставин, суд вважав, що відповідачем не спростовано презумпцію вини перевізника, а тому ТОВ «Нова пошта» відповідає за пошкодження прийнятого до перевезення вантажу в межах його вартості, що підтверджується квитанцією та оголошеною цінністю в експрес-накладній, тому позов підлягає до задоволення в частині стягнення з відповідача компенсації вартості товарно-матеріальних цінностей в розмірі оголошеної цінності відправлення, а також стягнення штрафних санкцій в розмірі 24,23% від суми відшкодування за публічним договором про надання послуги з організації перевезення, оскільки в цій частині позовні вимоги обґрунтовані на законі та відповідають умовах укладеного між сторонами Публічного договору.

В іншій частині позовні вимоги не підлягають до задоволення, оскільки понесення позивачем витрат на оплату послуг не стосується підстав для компенсації вартості товарно-матеріальних цінностей.

Відтак, суд ухвалив рішення, яким з ТОВ «Нова Пошта» на користь позивача стягнуто 21 453, 27 гривні, з яких  компенсація вартості товарно-матеріальних цінностей  - 17269 гривень. та штраф за публічним договором про надання послуги з організації перевезення  -  4184,27 гривень.

Вказане рішення наразі не набрало законної сили, воно може бути оскаржене протягом 30 днів.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за ініціативи голів ОТГ на Канівщині відкрили вже чотири відділення «Нової пошти».