На Черкащині втілюють проект з будівництва сучасних амбулаторій загальної практики сімейної медицини у сільських місцевостях. Будівництво, згідно наказу Мінрегіону, фінансують за рахунок державної субвенції на розвиток сільської медицини. Один з таких об’єктів в рамках робочого візиту на Канівщину проінспектував народний депутат від Черкащини Владислав Голуб.

Як повідомляв раніше Мінрегіон, у сільських місцевостях 15-ти регіонів України побудують 310 сучасних амбулаторій. Нині у с. Бобриця, що входить до Бобрицької ОТГ Канівського району, по вул. Дружби,25 триває будівництво одної з таких амбулаторій.

«Амбулаторія загальної практики сімейної медицини включатиме житло для лікаря, сучасне медобладнання, автомобіль для обслуговування пацієнтів. Це один з тих об’єктів, на який вдалося направити кошти для будівництва амбулаторії нового типу. Великий обсяг роботи вже зроблено,- прокоментував Владислав Голуб. –  Неодноразово відвідуючи це село знаю, що тут проживає чимало літніх людей, тому потреба в цьому медзакладі - надзвичайно велика».

Відповідно до паспорта об’єкту, його планують здати в експлуатацію у другому кварталі цього року. А поки-що будівельники працюють, не покладаючи рук.

У затверджений перелік будівництва увійшли ще дві амбулаторії в межах 197 виборчого округу. Зокрема  амбулаторія ЗПСМ в с. Благодатне Золотоніського району по вул. Л. Українки, 10 та у с. Будище Черкаського району по вулиці Шкільній,2. У цих селах також триває будівництво.

Нагадаємо, Закон від 14.11.2017 N 2206-VIII "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості" набрав чинності 31 грудня 2017 року. Виконання закону  полягає не тільки у запровадженні сучасних підходів до приміщень і медичного обладнання, а в першу чергу – новітніх методів, телемедицини, які можуть записувати дані, передавати їх на вторинний рівень і отримувати дуже швидку консультацію від фахових лікарів з вузькопрофільних питань.

Загальний обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію таких заходів складає 5 млрд грн (4 млрд грн — призначення 2017 року, 1 млрд грн – 2018 року).