Календарна зима 2023-2024 з температурою 0,9° тепла, увійшла у найтепліших за 100-річну історію метеорологічних спостережень, а метеорологічна зима (стійкий період мінусових середньодобових температур) тривала у січні всього 18-19 днів, у Жашкові - 25 днів.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Календарна весна на Черкащині розпочалася антициклональною погодою. Баричний максимум продовжує захищати наш регіон від дощових хмар, і яскраві сонячні промені активно прогрівають повітря до 10-13° тепла.

Сонячна, суха та аномально тепла погода створює умови для пожежної небезпеки: особливо готові до горіння сухий очерет і трава. Тому слід уникати підпалів сухої рослинності, які шкодять не лише усьому живому, а й забруднюють атмосферне повітря. За статистикою, саме в перші весняні місяці відбувається найбільша кількість загорянь.

До 7 березня суттєвих змін у синоптичній ситуації на Черкащині метеорологи не прогнозують. Погода залишається стабільною.  Температура вночі 2º тепла – 3º морозу, вдень 5-10º тепла. Температурний фон 4-5º тепла відповідатиме кінцю березня.

За попередніми розрахунками, завдяки активізації циклонічної діяльності із 8 березня погода змінить свій настрій.

Навесні, коли тепло ще оманливе, ми поспішаємо змінити пуховик на легку вітровку чи тренч та забути про головний убір до наступного року. Саме зараз найлегше застудитися, тож не радимо відмовлятися від теплого одягу, зміцнюйте імунітет, пийте вітамінний комплекс, провітрюйте приміщення.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на торги виставили право грошової вимоги до підприємства «Клуб сиру».