Канадський фонд підтримки місцевих ініціатив при посольстві Канади в Україні виділить кошти на створення стерилізаційно-карантинного пункту в Каневі.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на Радіо Свобода.
Як пишуть журналісти видання, загалом на Черкащині буде створено цілу мережу карантинно-стерилізаційних пунктів, які облаштують у дев’ятнадцяти районах області.
«Застосовуватимуть метод «відлов – стерилізація – повернення». Тварину відловлюють, певний період за нею спостерігають – це вимоги закону, вимоги ветеринарії. Якщо ніяких хвороб не виявляють, її стерилізують і обов’язково роблять щеплення від сказу. Потім тварин повертатимуть на місце – якщо це не лікарня, не школа, а місце, де за нею дивилися, але не стерилізували. Тобто, пункти не будуть притулками, де собак утримуватимуть постійно. Це лише мінімізована схема, яка дозволить за короткий час обробити, знизити популяцію безпритульних тварин», – розповідає президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр» Олена Литвинова.
Перші три пункти з'являться у Каневі, Золотоноші та Катеринополі, а на їх облаштування Канадський фонд підтримки місцевих ініціатив при посольстві Канади в Україні виділить півмільйона гривень.
За ці гроші, організатори проекту збираються придбати медичний інструментарій для стерилізацій, засоби відлову та транспортування тварин.
В свою чергу місцева влада повинна надати приміщення, яке переобладнають під операційну, вживане авто, а також облаштувати вольєри.
«Золотоноша, наприклад, має таку ідею, щоб в них до стерилізації, до ветеринарної маніпуляції з тваринами долучалися випускники Золотоніського ветеринарного коледжу. У Катеринополі та Каневі є державні лікарні ветеринарної медицини. Власне, влада там планує із ними укладати договір, щоб звідти лікар приходив і займався цією проблемою», – резюмувала Оксана Савіцька.
Загалом же, за підрахунками фахівців управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА, на облаштування усіх 19 пунктів необхідно щонайменше витратити три з половиною мільйони гривень. Перші ж три стерилізаційно-карантинних пункти, серед яких і канівський, повинні запрацювати уже на початку наступного року.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що з початку року одразу в 4 собак, які кусали канівчан, підтвердився сказ.