Екс-голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко запропонувала назвати одну із канівських вулиць іменем померлого засновника Народного Руху в Каневі Володимира Петренка.

Про це вона заявила під час спілкування з рідними на похоронах «рухівця», пише «Kanos» із посиланням Дзвін.

Зауважимо, що на похорон відомого в області громадсько-політичного діяча та дисидента, у Каневі прийшла значна частина громадськості, депутати Канівської міської ради, нинішня голова Черкаської обласної організації НРУ Валентина Коваленко, екс-нардеп Леонід Даценко, а також рідні та близькі Володимира Івановича.

«Україна, Черкащина, Канівщина зазнали непоправної втрати, бо Володимир Іванович був непохитним патріотом, на переслідуванні якого не один КаДеБіст заробив собі “зірочки”. Він мав університетську освіту, однак захистити дисертацію йому не дала система, бо вона була присвячена творчості забороненого у радянські часи Миколи Куліша. Отож він працював у Каневі простим електриком. Він написав чудовий роман, який варто було б хоч зараз опублікувати, був чуттєвим поетом, хоч його лірика також не була ніде опублікована», – згадали непросте життя Володимира Івановича друзі і знайомі.

 


В свою чергу Валентина Коваленко передала рідним грамоту Черкаської ОДА та обласної ради, медаль «За особливі заслуги перед Черкащиною», а також невелику грошову допомогу від імені обласної влади.

«Володимир Іванович Петренко був знаковою фігурою для нашої області, тому було б логічно і правильно, щоб його ім’ям було названо одну із вулиць Канева», – зауважила вона. В той час як присутні депутати канівської міської ради та громадськість погодились підняти це питання перед очільником міста.

 


Поховали Володимира Петренка на канівському цвинтарі, на якому також покояться загиблі канівські воїни АТО.

Нагадаємо, упродовж свідомого життя, в міру можливостей, Володимир Іванович Петренко втілював у життя українську національну ідею. У 1988 році вступив до Української Гельсінської спілки. Створив та очолював Канівську крайову організацію Народного Руху України.

Після її об’єднання з Уманською крайовою та створенням Черкаської обласної організації НРУ очолював Канівську міськрайонну організацію НРУ. Брав участь в організації й проведенні установочного з’їзду НРУ, ланцюга Єдності та безлічі інших акцій, що сприяли поставі незалежної України.

У 1990-му році Володимира Івановича обирали депутатом Канівської міської ради. Активний учасник Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Останнім часом Володимир Іванович тяжко хворів.

Журналісти «Kanos» також приєднуються до всіх слів співчуття для близьких, рідних та послідовників Володимира Петренка.