Канівське міське сміттєзвалище заповнене відходами на 85% від передбачених на його території об'ємів.

Про це йдеться у звіті директора  КП «ЖЕК» Андрія Шацьких про  екологічний та санітарний стан міського сміттєзвалища, пише «Kanos».

Як зазначається у тексті довідки, сміттєзвалище експлуатується приблизно з 1975 року, займає  площу  9,6 га  та призначене для захоронення побутових відходів з орієнтовним терміном експлуатації полігону близько 50 років, тобто до 2025 року.

Починаючи з 2008-го року земельна ділянка, на якій розташований полігон, була відведена в постійне користування КП «ЖЕК», а саме сміттєзвалище паспортизоване. Станом на 1 січня 2017 року на ньому захоронено близько 137 350 т. відходів, що складає 80-85 відсотків запланованої потужності. 

Щотижня на полігон твердих побутових відходів вивозиться близько  970 м3 відходів.

Однак, на ряду з усім цим, очільник КП «ЖЕК» відзначив і ряд проблем, які стосуються функціонування сміттєзвалища. Зокрема, відсутність свердловин для проведення дослідження за станом підземних вод, відсутність огорожі, що зачасту в попередні періоди ставало причиною умисних підпалів сміття, а також відсутність твердого покриття до місця вивантаження автотранспорту.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що комунальним підприємством «ЖЕК» замовлено виготовлення проектно – кошторисної документації для проведення заходів з покращення екологічного та санітарного стану міського сміттєзвалища. Серед останніх, побудова огорожі та висадження «живої огорожі» довкола сміттєзвалища, будівництво під’їзної дороги, проведення лінії електропередач та будівництво свердловин для контролю за забрудненням підземних вод.