Залишено без змін рішення Канівського міськрайонного суду щодо відмови у поновленні на роботі вчителя з 40-ка річним стажем, яка була звільнена за аморальний проступок.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівського міськрайонного суду.

До суду звернулася педагог однієї з Канівської загальноосвітньої школи про скасування наказу про її звільнення, поновлення на роботі та стягнення матеріальної шкоди в розмірі 100 000 грн.  У позовній заяві позивачем було зазначено, що директор відповідного навчального закладу, незаконно, звільнила її з роботи за аморальний проступок.

Даний конфлікт у навчальному закладі виник у зв’язку з тим, що  позивач не погодилась виконувати розпорядження керівника закладу та у приміщенні школи вчинила протиправні дії, що мають ознаки грубого порушення трудової дисципліни і правил внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу та вимог Закону України «Про освіту», які за своїм змістом є «аморальним проступком», не сумісним із подальшим продовженням роботи в якості вчителя школи.

Під час розгляду даної справи було допитано більше десяти осіб вчителів, батьків учнів даної школи, директора школи та представників відділу освіти. Крім того, судом залучено до справи Відділ соціального захисту та охорони праці Черкаського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України, вивчено матеріали справи та винесено обґрунтоване рішення суду про відмову у задоволенні даного позову.

05 вересня 2019 року Верховним Судом вказане рішення Канівського міськрайонного суду залишено без змін та зроблено висновок про те, що працівники, які виконують виховну функцію, - вчитель, педагог, вихователь – зобов’язані бути людьми високих моральних переконань та бездоганної поведінки.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що через суд канівську школу зобов’язали зарахувати дитину до першого класу.