Завдяки проведених рейдів жодне дерево на площі у 26293 гектари не постраждало від лісових пожеж.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства у Facebook.

У цьому році Канівський лісовий патруль здійснив 58 рейдів. Власне рейдів із виявлення порушників правил пожежної безпеки у Бучацькому, Канівському, Михайлівському, Софіївському та Степанецькому лісництвах здійснили вісімнадцять.

За підсумками таких виїздів було складено 5 протоколів із порушення правил пожежної безпеки в лісах на суму майже пів-тисячі гривень.

Під час рейдів лісівники проводили роз’яснювальну роботу з жителями ближніх населених пунктів та відвідувачами лісів щодо правил поведінки в хвойних лісових насадженнях, особливо в період, коли оголошувалися 4 та 5-й – високий та надзвичайний – класи пожежної небезпеки.

Доброю підмогою в роботі лісовому патрулю став автомобіль «Форд Рейнджер», оснащений усім необхідним устаткуванням та обладнаний спеціально для локалізації невеликих загорань мотопомпою, ємністю для води об’ємом півтонни, протипожежним рукавом, засобами радіозв’язку тощо. Укомплектований автомобіль також протипожежними ранцями, бензопилкою, лопатами, сокирам, іншим інвентарем.

Водій лісгоспу Андрій Кандиба говорить: «Автомобіль працює безвідмовно. Дуже зручний у керуванні, швидкісний. Зрозуміло, що в ситуаціях, коли грають роль лічені хвилини, він і справді є незамінним, адже його маневреність, зрозуміло, на порядок вища від, скажімо, того ж ЗІЛа-131, якими наразі здебільшого «озброєні» лісництва в боротьбі з вогнем. Не менш вагомий аргумент – витрати пального. «Форд Рейнджер» споживає на 100 кілометрів близько 9,9 літра дизпального, а ті ж ЗІЛи – більш, як утричі більше».

У розмові з директором ДП «Канівське лісове господарство» Едуардом Симоненком дізнаємося, що у цьому році було здійснено 11 рейдів із виявлення лісопорушників. Учасники рейдів спіймали «на гарячому» трьох порушників. Лісові патрульні склали три протоколи про адміністративне правопорушення. Загалом любителі «дармового лісу» завдали збитків державним гаям та дібровам  на суму більше 100 тисяч гривень. Справу по одному з зафіксованих порушень подано на розгляд до суду.

Із настанням сезону полювання лісовий патруль активно проводить рейди з охорони мисливських угідь від незаконних дій людей, які приходять до лісу зі зброєю чи зі злим наміром проти природи. Загалом цьогоріч було проведено 28 таких рейдів. Як виявилося, майже кожен другий рейд виявляв порушників правил полювання – всього зафіксовано 18 випадків недотримання мисливських законів. Наслідком рейдів стали 18 протоколів, загальна сума штрафів за ними склала майже дві тисячі гривень.

У перспективних планах роботи лісового патруля Канівського лісгоспу – охорона плантацій новорічних ялинок та хвойних культур  протягом листопада-грудня 2018 року, участь у патрулюванні мисливських угідь тощо.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівські лісівники перевиконали план лісокультурної кампанії-2018.