Днями відбулась презентація книги дитячого ігрового фольклору «Грайлик» Марії Пилипчак. У збірку увійшли понад 100 народних пісень-ігор, веснянки, колядки, загадки та скоромовки.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби МХП – Миронівська птахофабрика.

Авторка Марія Пилипчак, композиторка, етнографка, керівниця дитячого фольклорного ансамблю «Цвітень», збирала експедиційні записи в різних регіонах України протягом 40 років, починаючи з 1980-х років – вони й стали основою книги.

Основна мета видання — освоєння дітьми фольклорної й національної спадщини, зберігання традицій і духовності, утвердження культурної ідентичності. «Грайлик» допоможе педагогам виховувати дітей в дусі українських традицій й змалку формувати національну свідомість.

«Концепція виховання дітей на основі народного матеріалу в часи глобалізації, і передача культурної спадщини дітям особливо в мегаполісах, – надзвичайно важлива для сучасності. Свідомих українців треба виховувати змалку. Більша частина записів побачать світ вперше, багато з них – рідкісні тексти, що свідчать про високу культурну модель життя наших предків. Сьогодні важливо виховати генерацію дітей на власній етнічній традиції, зберегти її. Ми маємо виховати хоча б одну генерацію, яка зможе виховувати. Велику надію покладаю на нову свідому й освічену генерацію батьків, яким не байдуже наше минуле, сучасне і, головне, майбутнє. Адже смаки сучасних дітей визначатимуть рівень культури завтра», – розповідає Марія Пилипчак, авторка книги  «Грайлик».

Книга видана за підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді». 1000 примірників благодійники надіслали в музичні школи та дошкільні заклади в різних регіонах України, у тому числі й на Черкащині.

«Вчитель може як розвивати гарні смаки в дітей до мистецтва й музики, так і навпаки «калічити» ці смаки. Ми доєднались до друку цієї книги, тому що вона може вплинути на професійний розвиток педагогів та дати можливість вихователям займатись з дітьми музикою на експертних матеріалах. З надбань нашої пісенної творчості потрібно брати найкраще, що буде допомагати будувати етичні та естетичні смаки дітей. «Грайлик» є саме таким матеріалом», – коментує Тетяна Волочай, директорка БФ «МХП-Громаді».

Тексти та ноти збірника впорядковані таким чином, щоб діти розвивали свій творчий потенціал, працюючи паралельно над ритмом, співом й розвитком музичної пам'яті. У книжці подані не лише твори традиційної народної спадщини для вивчення, але і спосіб її передачі. Під час презентації Марія Пилипчак провела майстер-клас з ритміки для вчителів.

Возможно, это изображение 1 человек и текст

Возможно, это изображение 4 человека, ребенок и оптика

Возможно, это изображение 4 человека и ребенок

Возможно, это изображение 11 человек, телевизор и текст

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що відвідати благодійний фестиваль борщу запрошують у Бобрицькій громаді.