Пейзаж «Золота ніч», 1981 року, Народного художника України Івана Марчука, встановив ціновий рекорд на київському аукціоні «Золотое Сечение», який пройшов 1 червня 2021 року. Його було продано за $ 96,800, естімейт роботи складав $ 60,000-90,000За твір боролося сім колекціонерів. Картина була виставлена з приватної колекції. Також це є найдорожчий лот серед українських митців, який було продано на українському аукціоні за всю історію.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Marbeks».

Попередня найвища публічно зафіксована ціна на роботу Марчука була встановлена влітку 2020 року на тому ж аукціоні у Києві. Натюрморт «Човни цвітом поросли», 1981 було продано за $ 56,100.

«Картина Івана Марчука «Золота ніч», виконана 1981 року акрилом, в неповторній манері «пльонтанізму», у період творчого розквіту майстра.

Дана композиція за усіма критеріями є виразною та знаковою у творчості художника. На полотні зображено захід сонця над українським селом, що в’ється поруч з річкою, яка дуже нагадує за ландшафтом Канівщину над Дніпром.

Також з 57 запропонованих лотів, 27 пішли з молотка у ході аукціону, ще чотири – відразу після торгів (у результаті продано 55% від загальної кількості лотів).

«Успіх аукціону я пов’язую з двома чинниками. Перший – сама колекція – її рідкість, цінність і значимість знайдених і представлених робіт на торгах. Друга – поява великої кількості нових поціновувачів мистецтва, багато хто з них все більше розглядають мистецтво як інвестицію, розуміючи, що вартість запропонованих шедеврів буде лише зростати», – зазначив співвласник аукціонного дому «Золотое Сечение» Михайло Василенко.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що вперше у Каневі провели фестиваль крафтового пива «Kaniv Beer Fest» (фото).