На території Черкаської області експерти визначили потенційні Смарагдові об’єкти.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Черкаської ОДА.

Зокрема було визначено такі об’єкти:  Канівський природний заповідник, Національний природний парк «Нижньосульський», Кременчуцьке та Канівське водосховища, долини річок Супій, Рось, Гірського Тікичу, території Холодного Яру. Йдеться про біологічне та ландшафтне різноманіття області та його збереження.

Начальниця Управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева розповідає, що оголошення об’єктів природно-заповідного фонду та внесення територій до Смарагдової мережі – це фактично загальнодержавний механізм досягнення гармонізаційного співіснування суспільства й природи в її територіальному та біотичному різноманітті.

Олена Миколаївна пояснює: «Благодійною організацією Інтерекоцентр в межах упровадження проекту Ради Європи та ЄС «Підтримка для впровадження Програми робіт щодо природно-заповідних територій Конвенції про біологічне різноманіття в рамках політики Сусідства ЄС на сході та в Росії: Розширення реалізації принципів мережі ЄС Natura 2000 через Смарагдову мережу» в 2009-2011 роках проведена робота з ідентифікації потенційних Смарагдових об’єктів на території України. Проект Ради Європи та ЄС дозволив визначити та описати 146 потенційних об’єктів Смарагдової мережі в Україні, які займають площу близько 4 мільйонів гектарів. Ще п’ять Смарагдових об’єктів було визначено і описано в темі: «Визначення територій спеціального інтересу щодо їх збереження в межах та за межами природно-заповідного фонду України згідно з Конвенцією про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі».

«Задля збереження біологічного та ландшафтного різноманіття на території області створено 550 об’єктів природно-заповідного фонду, загальною площею понад 75,7 тис. га. Із них: 22 – загальнодержавного та 528 – місцевого значення», – додає керівниця структури.

Задля розширення мережі території та об’єктів природно-заповідного фонду підготовлено проект рішення обласної ради щодо оголошення 6  та розширення меж 1 об’єкту природно-заповідного фонду, що дозволить збільшити площу природоохоронних територій області на 146,8868 га.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Трахтемирові згорів старовинний млин.