Під час громадських слухань на вихідних у Каневі відбулося обговорення поданих проєктів для вшанування пам’яті захисників та місця їх реалізації.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

У заході взяли участь близько 60 осіб, з яких зареєструвалися та отримали мандат для голосування 54 жителів Канівської громади.

«Наше підростаюче покоління, наша молодь, жителі громади мають знати і пам’ятати своїх Героїв, які поклали свої життя заради нас»,  - зауважив Канівський міський голова Ігор Ренькас та підтримав ініціативу облаштування Алеї.

Фото без опису

Присутнім презентували, подані Іриною Кудряшовою та Віктором Шульгою, ТОВ «Черкасиархпроект» та Оленою Білик, проєкти із варіантами облаштування нової Алеї Слави. Згодом бажаючі виступали із своїми пропозиціями та зауваженнями та обговорювали місце облаштування Алеї Слави, зокрема, розглядали два варіанти – на площі Соборній та Тараса Шевченка.

Мама загиблого Героя Наталія Малюк наголосила, що Алею Слави необхідно робити тільки в центрі міста, де вирує життя. Зокрема, багато рідних наполягали на місці, де сьогодні облаштовані меморіальні таблички.

Фото без опису

Фото без опису

«Тут ми обмежені в площі, а повномасштабна війна ще невідомо скільки буде тривати. Давайте будемо далекоглядними», - зауважила Наталія Чупилка (ветеранський простір «Патріот»). Натомість вона запропонувала розмістити в центрі міста інтерактивний білборд, на якому розміщувати історії життя наших полеглих захисників.

Фото без опису

Звернулася до присутніх і представник міського відділу культури, ведуча усіх масових заходів у нашій громаді Оксана Кириченко.

«Близько 20 заходів за рік ми проводимо в цьому місці – біля пам’ятного знаку захисникам. Повинна зазначити, що тут дуже шумно. Дорога зовсім поруч – у нас хвилина мовчання чи звучить гімн, а тут гуркіт машин, свист гальм», - сказала вона.

Фото без опису

Натомість отець Сергій Нікітін підтримав локацію Соборної площі.

«Канів має величну святиню – Успенський собор ХІІ століття. Тут б’ється серце України. Вірю, що невдовзі у храмі відродиться українська молитва. І лунатиме вона за наших Героїв і за нашу перемогу, яка неодмінно буде, - наголосив священнослужитель та запропонував Алею з портретами героїв на шляху до храму та розмістити біля кожного фото кюаркод з більш детальною інформацією про Героя».

Фото без опису

«Наші предки вшановували своїх героїв на горах, а не під горою, зводили їм кургани і пагорби», - зауважила дружина загиблого Анатолія Чупилки Вікторія Дорохова.

Взяв слово і ветеран АТО/ООС, член сім’ї загиблого Героя Сергій Голдиш.

«Навіть у моїй родині думки щодо місця та формату облаштування меморіалу розділилися. Що вже казати про всю громаду, - зізнався чоловік. - Але тут, у центрі, місця мало. Я зовсім нещодавно поховав брата, а вже після нього скільки нових табличок з’явилося… Треба це враховувати».

Фото без опису

Закликав не відкидати ідею облаштування Алеї біля Успенського собору і міністр культури та туризму 2005-2006 років Ігор Ліховий.

«Насправді – це висока честь, адже, як кажуть, на горі – ближче до Бога. А зараз від нашого протистояння виграє лише ворог, який прагне якраз нашого розбрату та роз’єднання», - зазначив він.

Фото без опису

Зрештою, після тривалого обговорення присутні у залі перейшли до голосування. Однак, більшості голосів не набрала жодна з пропозицій ні щодо місця облаштування Алеї, ні варіанту її реалізації. Не пройшла голосування і резолюція щодо рекомендації міськраді визначитися з місцем локації самостійно. Відтак, громадські слухання вважаються такими, що не відбулися.

Фото без опису

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що заходи до Дня пам’яті та примирення проведуть у Канівській громаді.