Завдяки домінуванню антициклонів,  погода Черкащини зупинилася на відмітці «сонячно сухо та комфортно».

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

П’яту добу температурний фон відповідає середині літа, в обідню пору майже спекотні 27-28°. Це субтропічне тепло дозволило природі швидко надолужити згаяне, через часті арктичні вторгнення у першій половині травня.

Така погода зумовила інтенсивне прогрівання води у річках та водосховищі, у звичайні строки, з температурою води 18°, на Черкащині розпочався купальний сезон.

Показник горимості в лісах на рівні надзвичайного 5 класу. Нічні та ранкові інверсії, слабкий вітер та висока температура повітря створюють несприятливі метеорологічні умови для розсіювання шкідливих домішок в атмосфері.

До вівторка 28 травня ефективних  дощів не прогнозують. Антициклон, який почав переміщуватися із півночі Скандинавії на Каспій, створює певну схему блокування дощових циклонічних вихорів.

У п’ятницю, 24 травня, поодиноко блукаючі купчасто дощові хмари у пообідні години можуть проявити себе невеликими грозовим дощем. Температура вночі 11-16º, вдень 22-27º.

В останній вікенд травня на Черкащині пануватиме комфортна, сонячна суха погода. Температура вночі 11-16º, вдень 21-26º.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що урочисті заходи з нагоди річниці перепоховання Тараса Шевченка відбулися у Каневі (фото).