163 роки тому 22 травня домовину з тілом поета перевезли в Україну і поховали на Чернечій горі – мальовничій околиці Канева, історія якої сягає глибини століть.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Зранку учасники традиційної пішої ходи рушили від площі Соборної до підніжжя Тарасової гори. Біля пам’ятника Івану Підкові вони разом з Канівським міським головою Ігорем Ренькасом доєдналися до делегації керівництва області на чолі із начальником Черкаської ОВА Ігорем Табурцем, а також начальником Черкаської РВА Валерією Бандурко та поклали квіти.

На зображенні може бути: 6 людей

Офіційні заходи продовжилися на Чернечій горі. Священнослужителі різних релігійних конфесій провели молебень за упокій душі Кобзаря. Представники влади, громадськість, військові, депутати вшанували пам’ять Тараса Шевченка, поклавши квіти на його могилу.

«Тарас Григорович зміг передбачити велику Україну і великий український народ. Його Кобзар не тільки прожив крізь століття. Його «Заповіт» актуальний сьогодні, як ніколи. Бо він про наші цінності, боротьбу, незламність, волю», - наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Також цього дня членкиня Всесвітньої бурштинової ради Галина Симха оголосила про присвоєння першої відзнаки «Лицар великого серця» Тарасу Шевченку, урочисто передавши її начальнику Черкаської ОВА Ігорю Табурцю.

Потому присутні мали можливість насолодитись виступами Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки, учасників І міжнародного музичного фестивалю «Заповіт», побувати на літературно-мистецькому колі «Шевченковий блокпост».

На зображенні може бути: 3 людини

На зображенні може бути: 16 людей та пам’ятник

На зображенні може бути: 5 людей

Можливо, це художній твір 4 людей

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що понад 15 тис грн зібрали для військового на концерті на День вуличної музики (фото).

Фото - із сторінки Ігоря Табурця у соціальній мережі та із сайту Канівської міської ради