За принципової позиції Золотоніської окружної прокуратури судом ухвалено обвинувальний вирок у кримінальному провадженні стосовно жителя м. Києва, який за попередньою змовою групою осіб перешкоджав здійсненню виборчого права (ч. 3 ст. 157 КК України).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

У суді прокурор довів, що обвинувачений, діючи за попередньою змовою групою осіб, під час позачергових виборів до Верховної Ради України з метою введення виборців в оману змінив своє прізвище на прізвище одного із кандидатів в депутати та зареєструвався в Центральній виборчій комісії як кандидат в народні депутати України, чим перешкоджав здійсненню виборцям свого виборчого права та діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу.
Дії правопорушника кваліфіковані за ч. 3 ст. 157 КК України.
За результатами розгляду суд підтримав обґрунтовану позицію прокурора та визнав обвинуваченого винним в інкримінованому кримінальному правопорушенні, призначивши покарання у вигляді 3 років обмеження волі з іспитовим строком 1 рік, а також позбавлення права обіймати посаду та займатися діяльністю, пов’язаною з виборчими процесами строком на 5 років.
Щодо інших обвинувачених наразі судовий розгляд триває.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівця засудили до 7 років позбавлення волі за крадіжку коштів.