НВФ «Урожай», що входить до Групи МХП, збільшує розмір орендної плати за паї у півтора рази порівняно з минулим роком. Відтепер вона становитиме 12 %. Таке рішення керівництво «Урожаю» спрямоване на поліпшення матеріального стану власників земельних ділянок.

За словами директора підприємства Олександра Воскобойніка, соціальні питання залишаються одними з найважливіших для холдингу, навіть незважаючи на ризики, які виникають через збільшений бюджет виплат.

— Попри неврожайні минулі роки, ми вирішили збільшити орендну плату до 12%. Ми розуміємо, що звичайний селянин так само недоотримав через неврожай, але нині змушений виживати в складних економічних умовах за тотального зростання цін, — пояснює Олександр Воскобойнік. — Ніхто не знає, які врожаї принесе нам 2018 рік, але на людському ресурсі ми економити не будемо, адже для людей похилого віку орендна плата, крім пенсії, залишається єдиним стабільним доходом.

Як прокоментували в департаменті фінансів Черкаської облдержадміністрації, середня ставка орендної плати за паї в області на 1 квітня цього року становила 7,6%. Її підвищення «Урожаєм» до 12 % збільшить надходження до районних бюджетів, бюджетів ОТГ на 8  млн грн, а обласного бюджету — на 2  млн грн.

Якби усі орендарі збільшили ставки орендної плати за паї в Черкаській області, то додаткові надходження податку на доходи з фізичних осіб до місцевих бюджетів становили б майже 200 млн грн.

Наталія Каузак