За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури  затверджено обвинувальний акт стосовно лікаря- психіатра кабінету замісної підтримувальної терапії однієї з комунальних міських лікарень області.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

За версією слідства, лікар-психіатр кабінету замісної підтримувальної терапії, будучи уповноваженим та маючи відповідні дозвільні документи на здійснення замісної метадонової терапії серед наркозалежних осіб, незаконно, безпідставно, у порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, видавав рецепти на право придбання наркотичних засобів в аптеках.

Під час досудового розслідування викрито понад 200 фактів незаконної видачі рецептів, за якими в аптеках вже було придбано нарковмісні лікарські засоби.
Дії лікаря органом досудового розслідування кваліфіковано за ч. 1 та
ч. 2 ст. 319 КК України (незаконна видача рецепта на право придбання наркотичних засобів або психотропних речовин з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах, вчинене повторно).

Санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині почастішали випадки ножових та вогнепальних поранень осіб у стані алкогольного сп’яніння.