Протягом  цьогорічного пожежонебезпечного періоду у лісах, підпорядкованих державним лісогосподарським підприємствам Черкащини, трапилося 47 випадків низових лісових пожеж на загальній площі 7,02 га.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

За словами головного спеціаліста Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Миколи Бихала, не зважаючи на осінню прохолодну погоду, у лісах Черкащини знову переважає 5 найвищий клас пожежної небезпеки. Тож працівники державної лісової охорони продовжують працювати в посиленому режимі.

Важливим фактором у боротьбі з лісовими пожежами є їх попередження, а при неможливості уникнення, вчасне виявлення та локалізація. Оскільки основною причиною виникнення лісових пожеж є людський фактор, лісівниками ведеться профілактична протипожежна агітація  серед населення. 

З початку року у держлісгоспах проведено 433 протипожежних рейди  та виявлено 29 випадків порушень пожежної безпеки.

Допомагають  виявляти лісові пожежі на початкових стадіях 14  телевізійних систем спостереження, 6 квадрокоптерів. Облаштовано понад 2 тис. кілометрів нових мінералізованих смуг, проведено догляд за ними загальною протяжністю 8,5 тис. кілометрів.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у канівському лісгоспі встановили цілодобове відео спостереження за лісовими масивами.