Для запобігання пожежам у лісових масивах ДП «Канівське лісове господарство» на базі Михайлівського лісництва ведеться цілодобове відеоспостереження.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівського лісового господарства.

У перших числах вересня телевідеосистему спостереження було оновлено сучасною камерою «ВПК-Тех 1800». Саме ця сучасна техніка дає можливість максимально точно моніторити пожежну ситуацію та визначати локалізацію загоряння з деталізацією до десятка метрів із точним відображенням реального азимуту направлення камери на екрані відеомонітора з прив’язуванням до карти місцевості (точність – до 0,5 градуса).

За повідомленням розробників та постачальників, обладнання телевідеосистеми відповідає вимогам для спеціалізованих систем теленагляду американських аналогів. Зокрема, цифровий тип системи завдяки процесорній обробці сигналу забезпечує максимальну чіткість і сталість зображення із роздільною здатністю 1920х1080 мегапікселів при 32 кадрах у секунду. Об’єктив відеокамери у 279 мм визначає максимальну фокусну відстань, що дозволяє визначати на зображенні найменші об’єкти.

У свою чергу, система не вибаглива до величини напруги, а автономне живлення може забезпечити її роботу у період відсутності струму в електромережі. Кут огляду камери становить 360 градусів. За її допомогою можна виявити малий дим на відстані до 30 кілометрів, а в добру погоду - навіть до 50 кілометрів. Спостереження за масивами ведеться з пульту керування, що є максимально простим та зручним у користуванні, а можливість запису зображень може стати в нагоді для розслідування причин загоряння.

«Оновлена телевідеосистема спостереження у пожежонебезпечний період є хорошою підмогою в справі охорони лісів від вогневої стихії. А централізований пост дозволяє скоротити витрати для нагляду за лісом. Цьогорічне літо, як до речі, і минулого року, пройшло як для нашого лісництва, так і для всього лісгоспу без жодної серйозної пожежі. А значить – від вогню не постраждало жодне дерево, не вигорів жоден квадратний метр лісових масивів. Вважаю, що свою місію охорони і захисту лісів від вогню наші лісівники виконують на відмінно і, в першу чергу, за рахунок сучасних засобів відеонагляду», - зауважив лісничий Михайлівського лісництва ДП «Канівське лісове господарство» Олександр Дяченко.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що керівники підрозділів Канівського лісгоспу розповіли про роботу технічної ланки.