Делегація із Литви подорожує Україною на копії старовинного корабля 18 століття для збору відеоматеріалу, який увійде у серію телепередач про Україну.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Сьогодні».

З піснями і танцями на річковому вокзалі в Києві 27 червня українці зустріли учасників литовського телепроекту «Національна експедиція». Литовська делегація прибула на кораблі «Вітаутас Великий» – копії старовинного литовського корабля 18 століття.

«13 метрів завдовжки і 2,7 метра завширшки. Це плоскодонка, тобто 35 см ходить під водою ... (швидкість – Ред.) Приблизно 10-12 км на годину», – розповів капітан корабля Сімас Кнапкіс.

Судно спустили на воду біля Прип'яті, і експедиція пройде уздовж всього Дніпра – будуть знайомити литовського глядача з українською історією та культурою.

«Мета цього проекту – показати Україну, показати дружбу між Литвою і Україною, зустрічатися з людьми, неформально спілкуватися, показувати міста, історичну спадщину України – нашої спільної історії. Але не тільки – і сучасне життя України, в першу чергу», – зазначила посол Литви в Україні Маріс Януконіс.

У команді корабля – 42 людини: відомі литовські історики, біологи і журналісти. Роботи, за їхніми словами, їм належить багато – планують створити 28 телепередач, які вже восени побачать литовські глядачі.

«Ми знімаємо десь по 16 годин на день, спимо по 4-5 годин, у нас 3 знімальні команди, 3 оператори, 3 звукооператори, 3 дрон-оператори, режисери, продюсери – і ми за день знімаємо близько 60 годин матеріалу», – розповів телеведучий і продюсер проекту Едмундас Якілайтес.

Учасники експедиції мають намір відвідати Переяслав-Хмельницький, Канів, Черкаси, Запоріжжя, Херсон, а завершити маршрут через три тижні в Одесі.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що британський журналіст відвідав Канів, аби детальніше дослідити українську культуру.