Під час інспектування новозбудованих амбулаторій у Степанцях та Благодатному заступником голови Черкаської ОДА Віктором Карпенком та радницею голови облдержадміністрації з питань інклюзивності Лесею Валяєвою було виявлено певні порушення будівельних норм.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Черкаської ОДА.

Обстежуючи вже готові до здачі в експлуатацію амбулаторії, фахівець виявила деякі порушення в розрізі дотримання норм інклюзивності при будівництві. Хоча проектанти та підрядники працювали виключно за типовим для всієї України проектом, який підготував Мінрегіон. Ті недопрацювання, які можливо вирішити на цьому етапі, в області виправлять, наголосив Віктор Карпенко. У подальших проектах враховуватимуть оновлені норми будівництва, зокрема й ДБН 2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд.

Співпрацювати на всіх рівнях при будівництві мають як проектанти, так і підрядники, каже радниця голови ОДА Леся Валяєва. Вона запропонувала провести для них зустріч у форматі круглого столу, аби обговорити усі можливі перешкоди, новації та інклюзивність у сфері будівничих норм.

«Ми маємо поважати всіх і дбати про кожного громадянина. Зараз тенденція до врахування норм інклюзивності при будівництві стає більш позитивною. Хоча ця робота часто має супротив з боку будівельників чи проектантів, які звикли працювати так, як звикли роками. Приємно, що на обласному рівні розуміють важливість врахування інклюзивності. Адже йдеться про реконструкцію або будівництво приміщень, якими всі ми користуватимемося роками, і які мають бути комфортними для маломобільних груп населення. Є принцип «Нічого для нас без нас!». Він передбачає, що реалізуючи проект для людей, з інвалідністю зокрема, треба враховувати насамперед і їхню думку й потреби», – наголосила Леся Валяєва.

Вона також нагадала, що навесні Україна звітується за виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Готуючись до цього в регіонах проводитимуть масштабні моніторинги, результати яких оприлюднять на всеукраїнському та світовому рівнях.

_DSC0239

_DSC0228

_DSC0214

_DSC0220

_DSC0207

_DSC0240

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що для забезпечення роботи амбулаторій Черкащини закуплять 54 медичні автівки.