Служба безпеки викрила агента російської воєнної розвідки, який займався підготовкою повітряних атак рф на Черкаську область.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Управління СБУ у Черкаській області.

Головним завданням зловмисника було виявлення вузлових залізничних станцій, які задіяні у переправленні військової техніки ЗСУ на фронт.

Також окупанти сподівались отримати від свого агента точні координати складів з озброєнням та боєприпасами українських військ.

Крім того, агресора цікавили локації військових шпиталів, де проходять лікування поранені воїни Сил оборони.

Загарбники збиралися використати цю інформацію для планування ракетно-дронових ударів по українських об’єктах.

Таким чином вони сподівалися «перерізати» шляхи постачання зброї та боєприпасів для ЗСУ на передову, а також завдати вогневого ураження по місцях найбільшого зосередження особового складу українських військ.

Однак, співробітники СБУ спрацювали на випередження – викрили російського агента, задокументували його злочинні дії та затримали у власному помешканні.

Завдяки швидкому реагуванню української спецслужби, вдалося своєчасно поінформувати командування Сил оборони для убезпечення підрозділів українських військ.

Як встановило розслідування, фігурантом є 45-річний уродженець Луганщини, який у квітні 2022 року переїхав до Черкащини як переселенець зі сходу України.

На початку цього року його дистанційно завербував представник головного управління генштабу збройних сил росії (відомого як гру).

Встановлено, що російська розвідка залучила чоловіка до співпраці через його знайомого – бойовика окупаційного угруповання рф, яке дислокується у тимчасово окупованій частині Луганської області.

Для комунікації вони використовували анонімні чати у месенджері. А передачу розвідданих агент здійснював у вигляді фото українських об’єктів з описом, геолокаціями та прив’язкою до місцевості.

За кожне виконане завдання фігурант отримував від російського гру «зарплату», яка надходила на його банківський рахунок.

Під час обшуків у помешканні затриманого вилучено мобільний телефон із доказами його листування з російською розвідкою та банківську картку, на яку «заходили» ворожі кошти.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зараз він перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

На зображенні може бути: корінець квитка та текст «руководство в принципе довольно твоей выполненной работой, так что об увеличении увеличении вознаграждения вопрос не станет. главное будь осторожен, об этом никому не говори, и все y нас с тобой получится. привет насколько я понимаю, -это значит есть постоянное движение Το есть работы- поле не паханное. поэтому мы заинтересованы в долгом и крепком сотрудничестве. C тобой все в порядке? жив, здоров, настроен на работу? служба безпеки украϊни городок.я в порядке.остальное будем есть проблемка колёс,было бы не плохо,движение это жизнь.я на связи.»

На зображенні може бути: текст «привет проведи на выходных. с учётом того, что твой город- через который проходит много чего интересного, подумай или может ты осведомлён про возможно где либо которые приходят потом особо интересно- (за это плата будет больше). также интересны военные госпитали, куда привозят раненых бойцов с фронта. на следующей неделе надо будет поработать. привет. как дела? не забудь про мою просьбу, нужна информация. служба безпеки украϊни работаю над этим.»

На зображенні може бути: текст «спасибо. опиши по что по работает ли он, сегодня на двигались,где стоит блок пост.в здании на снимках горит свет Ha камеры тоже.обошол с правой стороны прошолся понад видел большой работают и слышно передвижения если не ошибаюсь видел ,по-моему по- пока ни каких движений.телефон вырубаю. если есть возможность посмотрите служба безпеки украϊни тебе по моему или как?»

На зображенні може бути: 1 особа

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що прокуратура наполягає на поверненні земель державі, на яких розташований Успенський собор.