У Каневі триває процес очищення публічного простору від російських імперських маркерів.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Відповідно до розпорядження Канівського міського голови Ігоря Ренькаса від 14 лютого 2024 року «Про переміщення з публічного простору території Канівської міської територіальної громади меморіальної дошки, постаменту та погруддя Олега Кошового» буде проведено демонтаж вищезазначених символів, що пов’язані з радянською ідеологією. Нагадаємо, минулого року у Каневі вже демонтували пам’ятний знак «Телеграма бідноти Канівського повіту до В.І.Леніна», який був розташований навпроти гімназії імені Івана Франка.

«Триває процес очищення від колишніх маркерів окупації, адже поки вони присутні у публічному просторі, доти вони так чи інакше впливають на життя суспільства, зокрема його колективну пам’ять. Розуміємо, що зараз важливо переносити з публічного простору громади імперські й радянські пам’ятники та меморіальні дошки, перейменовувати вулиці та провулки», – відзначив міський голова Ігор Ренькас.

У березні 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», за яким Україну мають очистити від символів, зображень і пам’ятників, пов’язаних із російською імперською політикою. Населені пункти, вулиці, підприємства, названі на честь тих, хто здійснював чи підтримував російську колонізацію, підлягають перейменуванню.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі не буде вулиці Олега Кошового та 1-го Травня – у місті перейменовують низку вулиць та провулків.