В останні два дні дуже швидко виростали купчасто-дощові хмари, які виливаються «залповими» зливовими дощами у супроводі гроз, місцями зі шквалами та градом.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Явища, які досягли критерію небезпечного метеорологічного явища І рівня спостерігалися у Золотоноші, коли вночі за 7 год. випало 20 мм опадів (третина місячної норми). Метеостанція Канів зафіксувала шквал – 19 м/с. На решті території області зафіксовані зливові дощі, кількістю 1-8 мм.

За даними Управління ДСНС України у Черкаській області, через дощі та пориви вітру, 16 та 17 червня були відключені об’єкти електричних мереж та порушено електропостачання 26 населених пунктів Черкаської області.

За прогнозом, сьогодні теплі та вологі повітряні маси ще провокуватимуть утворення окремих грозових осередків. Тому вдень очікуються грозові дощі, шквали та град.

У четвер хмар стане менше, але невеликі дощі з грозами ще можливі. У вихідні дні посилиться вплив антициклону з півночі, який дещо підсушить атмосферу і дощі маловірогідні. Денні температури досягатимуть спекотних значень 30-32º, вночі дуже тепло 15-20º.

Світлина від Віталія Постриганя.

Нагадаємо нещодавно ми писали, що на Канівщині рятувальники ліквідували наслідки негоди – на дорогу вітром повалило дерева.