Під час вчорашнього сесійного засідання Канівської міської ради порушили питання збору благодійних внесків у школах та дитячих садочках.

Про це повідомляє спеціальний кореспондент «Kanos».

Під час доповіді очільниці міського відділу освіти Надії Голди, очільник депутатської фракції «БПП «Солідарність» у міській раді Віктор Хоменко  поставив питання щодо законності збору та контролю за використанням благодійних внесків.

«До мене, як до депутата міської ради, звернулися батьки групи дитячого садочку «Теремок», яких зобов’язали заплатити благодійні внески. Тож у мене до вас два питання: хто визначає суму благодійних внесків та чи законні взагалі дії щодо збору благодійних внесків у садочках та школах», - зауважив Віктор Хоменко.

«Благодійні внески можуть вносити батьки тільки зі своїх ініціатив. Ми не вимагаємо сплати благодійних внесків. У нас є не один наказ, у якому зазначено, що це забороняється роботи як директору, та і вихователям. Хто бере гроші у руки – той порушує. Якщо буде виявлено такий факт – людина буде покарана», -  прокоментувала ситуацію  Надія Голда.

Депутат міської ради Тамара Щур, яка працює вихователем у дитячому садочку «Сонечко», зауважила, що на батьківських зборах вони озвучують батькам потреби навчального закладу, а батьки самі визначають суму, яка необхідна для придбання миючих засобів, проведення ремонтних робіт, купівлі іграшок та канцтоварів.

Водночас Віктор Хоменко наголосив, що батьки із садочку «Теремок» були змушені у цьому році сплатити благодійні внески у розмірі 500 гривень на рік, а окрім цього їм в ультимативній формі сказали здати ще по 750 гривень із розрахунку на кожну дитину для придбання жалюзі у групу.

Натомість Надія Голда стверджувала, що примусово ніхто кошти не збирає, а у садочках відбуваються абсолютно демократичні процеси. Однак депутати висловили переконання, що батьки бояться того, що відмова від сплати благодійних внесків може вплинути на ставлення педагогічних працівників до дитини.

Депутат Володимир Коржов порушив питання стосовно збору коштів на подарунки для вчителів та вихователів та запропонував заборонити приймати будь-які подарунки.  Окрім цього питання викликав і список миючих засобів із багатьма позиціями, який видають батькам кожної дитини для придбання.

У підсумку Надія Анатоліївна зауважила, що, якщо хтось знає конкретні випадки збору коштів вихователями, обов’язково потрібно повідомити про це у відділ освіти, який  буде вивчати кожну таку ситуацію, однак вона відмовилася уточнити до якого виду відповідальності притягнуть педагогічного працівника за таке порушення.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівській вчительці із 40-річним стажем відмовили у поновленні на роботі, із якої вона була звільнена за аморальний вчинок.