У тридцяти країнах світу та сотнях міст в річницю вторгнення РФ відбулися акції та мітинги на підтримку України. Серед них і міста-побратими Канева – Сонома (Каліфорнія, США) та Ламберсар (Франція, округ Лілль).

Про це повідомляє Kanos посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Зокрема у Сономі громадськість запалила свічки з нагоди річниці початку загарбницької війни росії проти України. Активісти Стефані Файн, Кеті Бейлі, Роберт Демлер виступили з промовами щодо підтримки боротьби України за свободу та демократичний вибір. Під час невеликого імпровізованого концерту лунали українські пісні та пісні проти війни.

Асоціація дружби «Ламберсар – Канів – Україна» у французькому Ліллі взяла участь у покладанні вінків на Харківському мосту. Цей захід було організовано мерією Лілля з нагоди річниці війни в Україні. Серед присутніх: мер Лілля Мартін Обрі, колишній мер Ламберсара, сенатор Марк-Філіп Добрес, депутати, офіційні особи, громадськість та українці. Саме тут на очах у натовпу школярі співали українською мовою. Символічно, що церемонія покладання вінків завершилася гімном України під музичний супровід акордеону харків’янина Богдана Нестеренка.

З першого місяця війни іноземні міста-побратими допомагають Каневу – морально, матеріально, надсилають фінансову допомогу.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що  тематичну інсталяцію «365 днів Незламності» із відстріляних гільз встановили у Черкасах (фото).