Виконавчий комітет на останньому засіданні ухвалив рішення «Про передбачення коштів на компенсаційні витрати авто перевізнику в міському бюджеті на 2019 рік», у якому визначено вдвічі збільшити розмір компенсації за пільговиків.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби Канівської міської ради.

Відтак, у 2019-ому році компенсаційні витрати авто перевізнику ТОВ «М+М» на пільговий проїзд окремих категорій громадян у міських автобусних маршрутах складатимуть 2, 4 млн.грн.

За інформацією керуючого справами виконавчого комітету Володимира Святелика, в 2018 році розмір компенсації складав 1,2 млн.грн. (це 100 тис.грн. щомісяця).

«Утім, як показали результати останнього моніторингу, що проводився працівниками структурних підрозділ виконавчого комітету у лютому минулого року, фактична кількість пільгових пасажирів протягом року складає 840 тис. Відтак, відповідно до цих цифр сума компенсації мала б складати 4,2 млн.грн. Тобто 3 млн.грн. ми недоплачували. Перевізник звернувся з листом, де просить визначити суму компенсації в розмірі 2,4 млн.грн. – це 200 тис.грн. щомісяця», - зауважив Володимир Святелик.

Розглянули члени виконкому можливість запровадження в Каневі монетизації пільг. Нагадаємо, з 2019 року в Україні вступає в силу постанова Кабінету Міністрів України, відповідно до якої компенсації та пільги надаватимуться населенню в грошовій формі.  

«За попередніми підрахунками введення монетизації для перевезення пільговиків на даному етапі зменшить компенсаційні виплати до 80 тис.грн. Однак, разом з цим буде суттєво зменшено кількість самих пільговиків. Оскільки до переліку категорій осіб, які матимуть право на компенсацію за проїзд, не включено пенсіонерів за віком, а це 7443 канівці, які сьогодні користуються пільгами. Для них передбачено пільгові рейси», - зазначив Володимир Іванович.

Таким чином, зважуючи усі «за» і «проти», члени виконкому підтримали проект рішення, яким було передбачено кошти в сумі 2,4 млн.грн. для компенсаційних виплат автоперевізнику на пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що  міський маршрут №5 продовжили до Яблунева.