У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в країні спільні мобільні  групи здійснюють перевірки торговельних та розважальних закладів на території області на дотримання умов карантину. До мобільних груп входять працівники поліції, ДСНС, Держпродспоживслужби, військовослужбовці Нацгвардії,  та представник місцевого самоврядування.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію ГУНП у Черкаській області.

Відповідно до рішення обласної комісії ТЕБ та НС посилено контроль за дотриманням санітарного законодавства на території ринків, торгівельних закладів, об’єктів надання сфери послуг, розважальних закладів, підприємств-перевізників та інших суб’єктів господарювання. Посилено роботу мобільних груп, до яких входять працівники поліції, ДСНС, Держпродспоживслужби, військовослужбовці Нацгвардії,  та представник місцевого самоврядування. Превентивні рейди тривають в різних районах області. В першу чергу правоохоронці звертають  увагу на дотримання маскового режиму та соціальної дистанції в магазинах, закладах торгівлі та розважальних закладах. Злісних порушників поліція буде притягувати до відповідальності.

Загалом із часу запроваджених обмежень у зв’язку з поширенням коронавірусу «COVID-19» на Черкащині на порушників правил карантину складено 249 адміністративних протоколів за статтею 44-3 КУпАП

Порушення правил карантину, відповідно до статті 44-3 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу на громадян – від 17 тисяч до 34 тисяч гривень, на посадових осіб – від 34 тисяч до 170 тисяч гривень.

За порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, передбачена кримінальна відповідальність. Відповідно до  статті 325 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 8 років.

Нагадаємо нещодавно ми писали, що у Канівській ОТГ посилюють карантинні заходи.