За даними слідства, злочинну схему з продажу військової амуніції та спорядження організував колишній військовий, мешканець Умані. Ці категорії товарів виготовлялися на українських підприємствах виключно для потреб ЗСУ і були «не для продажу».

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Управління СБУ у Черкаській області.

Проте зловмисник незаконним шляхом налагодив зв’язки з виробничими цехами. І таким чином партія форми та захисного спорядження на загальну суму понад 2 млн грн замість армії потрапила до нього.

Чоловік продавав ці товари волонтерам, мобілізованим місцевим мешканцям, а також через онлайн-майданчики.

Під час обшуків у його домоволодінні та гаражі, обладнаному під склад, правоохоронці вилучили: понад 500 комплектів військової форми; берці та інше взуття; бафи, балаклави, головні убори; маскувальні костюми та костюми хімічного захисту; партію плитоносок та інше військове спорядження.

У межах кримінального провадження за ст. 198 (придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності всіх причетних.

Викриття зловмисника проводили співробітники СБУ в Черкаській області, спільно із Нацполіцією, під процесуальним керівництвом Уманської окружної прокуратури.

Наразі СБУ готує вилучені товари до передачі на потреби української армії.

На зображенні може бути: 1 особа та текст «сб служба безпеки украни»

На зображенні може бути: 1 особа та текст «бу служба безпеки украни»

На зображенні може бути: 1 особа

На зображенні може бути: 2 людини

На зображенні може бути: 2 людини та текст «... сбу служба украйни»

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині активізувались шахраї, які надсилають фейкові листи від імені ОВА для збору кошті на ЗСУ.