Порушення процедури і таємності голосування, спроби підвозу виборців, голосування без паспорта, незаконна агітація, псування виборчої документації, нестача виборчих скриньок – ці та інші порушення зафіксували спостерігачі КВУ під час виборах у Ліплявській ОТГ.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Комітету виборців України, опубліковану у «Прочерку».

Представники Черкаського ВО КВУ, на перших місцевих виборах 29 жовтня, зосередили свою увагу на Моринській і Ліплявській об’єднаних територіальних громадах. Відтак, спостерігачі КВУ працювали на всіх 10 дільницях цих двох громад. Також в день голосування працювала мобільна група і юридична консультація.

Загалом можна відмітити загальний високий рівень підготовки територіальних і дільничних виборчих комісій, а також відповідальне ставлення і зацікавленість у процесі волевиявлення жителів громад, що вилилось у достатньо високу явку (близько 60%). Виборчий процес проходив без значних порушень, але давалось взнаки напруженість виборів в Ліплявській ОТГ, через гостру конкурентну боротьбу між лідерами перегонів: головою Канівської районної ради Сергієм Геращенком та діючим головою села Келеберди Юрієм Розе, якого підтримала «Радикальна партія».

Протягом дня голосування в цих двох громадах фіксувались наступні порушення: порушення процедури і таємності голосування, спроби підвозу виборців, голосування без паспорта, незаконна агітація, псування виборчої документації, нестача виборчих скриньок, тощо. Були зафіксовані факти незаконного використання кандидатами списків виборців для контролю голосування.

Спостерігачі КВУ також перевірили інформацію щодо незаконної приписки виборців в Ліплявській ОТГ напередодні 29 жовтня, яка в підсумку не підтвердилась на ДВК, але вимагає перевірки в Державному реєстрі виборців.

Процес підрахунку голосів на всіх дільницях цих 2-х ОТГ розпочався вчасно. На жаль мали місце непоодинокі випадки порушення процедури голосування, які втім не вплинули на результат.