На Черкащині триває масштабна інспекційна кампанія з виявлення незадекларованих працівників. Інспектори праці Управління Держпраці на полях Лисянського району області виявили понад 100 осіб, які збирали полуницю.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Управління Держпраці у Черкаській області.

Під час проведення інспекційного відвідування фахівці Управління розпитали працівників підприємства  і з’ясували, що люди працюють без офіційного оформлення трудових відносин. Заробітну плату їм виплачують «на руки» потижнево за кількість зібраної ягоди, робочий день має чітко встановлені межі: з 05 до 14 години. Знаряддями праці забезпечує роботодавець. Кожна бригада збирачів полуниці має бригадира, який виконує контролюючі функції.

Посадовими особами Управління встановлено, що в полі працювали 12 неповнолітніх осіб, які виконували роботу нарівні з дорослими.

Працівники, які перебували на полях незважаючи на температуру повітря понад +300С, навіть не здогадувалися, що фактично є сезонними працівниками, яких, відповідно до трудового законодавства, роботодавець має працевлаштувати. Тобто, роботи зі збирання урожаю, що не потребують зайнятості працівника понад 6 місяців, передбачають обов’язкове укладення з таким працівником строкового трудового договору на виконання сезонних робіт.

Інспектори праці роз’яснили 108 працівникам їх трудові права, вказали на можливості для їх поновлення.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівським підприємцям та роботодавцям проведуть семінар щодо змін у законодавстві.