Днями у Канівській міськрайонній філії Черкаського обласного центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців за участі соціальних партнерів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міськрайонної філії Черкаського обласного центру зайнятості.

Під час заходу головний державний інспектор з питань праці Управління Держпраці у Черкаській області Любов Корякіна зосередилася на ключових моментах нового Порядку проведення перевірок та трудовому законодавстві: оформлення трудових договорів, можливості використання цивільно-правових угод, особливості працевлаштування неповнолітніх, тривалості робочого часу, порядку оплати праці, тривалості щорічних та позачергових відпусток та їх відображенні у документації.

Світлина від Канівська міськрайонна філія Черкаського обласного центру зайнятості.

Старший державний інспектор Канівської ДПІ ЧГУ ДПС в Черкаській області Людмила Хворостина роз’яснила положення Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і Закон України № 128 від 20.09.2019.

«Якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця. «Спрацьовує» звільнення, передбачене для банківських операцій відповідно до пункту 2 статті 9 Закону», - зазначила Людмила Хворостина.

Тобто юристи, консультанти, айтішники, інші самозайняті особи, зокрема і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом. Також РРО не потрібні, якщо клієнт в касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

Існує багато запитань щодо нюансів і практичних аспектів застосування реєстраторів розрахункових операцій при проведенні таких розрахунків.

Нові електронні сервіси служби зайнятості для роботодавців презентувала Лариса Томілєва-Кугно, начальник відділу взаємодії з роботодавцями. Зручний та швидкий пошук вакансій та резюме по всій Україні, електронні кабінети для клієнтів служби зайнятості, найактуальніші новини, коментарі та послуги служби зайнятості (веб-сторінка, Facebook-сторінка, YouTube-канал Черкаського ОЦЗ).

«Зареєстрований у власному кабінеті роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, стан укомплектування вакансій, кількість претендентів на роботу, може здійснити підбір працівників шляхом перегляду резюме, а також а онлайн режимі подавати звіти про потребу у працівниках», - зазначила Лариса Томілєва-Кугно.

Світлина від Канівська міськрайонна філія Черкаського обласного центру зайнятості.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що співробітникам РДА провели семінар стосовно вивільнення працівників.