У Трахтемирові в останні роки ХІХ і перші роки ХХ століття народжувалося по сто дітей щороку, а найпопулярнішим іменем вересня було Поліксенія.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сторінки Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» у Facebook.

У Трахтемирові (разом із Зарубицями) на зламі ХІХ – ХХ століть щороку народжувалося близько 100 дітей – дізнаємося про це, вивчаючи церковну книгу метричних записів села ТРАКТОМИРІВ (так тоді воно називалося), що зберігається у Державному історико-культурному заповіднику «Трахтемирів».

Можна звернути увагу на те, як називали тогочасних місцевих дітей: найчастіше ім’я давалося на честь Святого, чий день вшанування припадав на день народження дитини.

Так, на сторінці із вересневими записами, зробленими рівно 120 років тому, виявляємо, що три дівчинки, які народилися в один день, 23 вересня 1898 року, отримали ім’я Поліксенія. 23 вересня – день церковного вшанування Преподобних Ксанфіппи і Поліксенії. У перекладі з давньогрецького ім’я, яке в той день отримали дівчатка, означає «Дуже гостинна». Поліксенія, ім’я якої возвеличується щороку 23 вересня, була сподвижницею Святого Апостола Андрія Первозванного – він особисто її хрестив. Пізніше Поліксенія навертала у віру Христову язичників Іспанії. Це було у ІІ столітті – понад 1900 років тому…

Протягом 1898 року метрична книга фіксує 95 новонароджених з Трахтемирова і Зарубинців (51 хлопчика і 44 дівчинки), наступного року народилося так само 95 дітей (49 хлопчиків і 46 дівчаток). А у перший рік нового, ХХ століття, тут з’явилося на світ 105 дітей (49 хлопчиків та 56 дівчаток). Давали в цей час дітям з Трахтемирова і Зарубинців, народженим у вересні, імена Філофей, Мінодора, Мавра, Захарій, Віктор, Петро, Євстафій, Іоанн і Іоанна, Іоакім, Єлисавета, Михайло, Максим, В’ячеслав, Софія, Надія… Їм судилося жити вже у нелегкому ХХ столітті…

Світлина від Державний історико-культурний заповідник "Трахтемирів". Світлина від Державний історико-культурний заповідник "Трахтемирів".

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що історію та майбутнє Трахтемирова обговорили на міжнародній конференції.