У 2025 році в Черкаській області планують розпочати будівництво Канівської гідроакумулювальної станції.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію генерального директора «Укргідроенерго» Ігор Сирота в інтерв’ю Forbes, пише LIGA.Бізнес.
«Над проєктом Канівської ГАЕС працюємо з інвесторами та з урядом Канади, співпрацюємо з ЄБРР і Світовим банком. Але через війну ми дещо змінюємо проєктне рішення. Раніше ми будували станції красиві, зі склом, з великими вітражами. Зараз розглядаємо приклад Південної Кореї, де такі станції розташовані під бетоном і недосяжні для ракетних ударів», – сказав Ігор Сирота.
Планують, що Канівська ГАЕС буде обладнана чотирма гідроагрегатами потужністю 250 МВт кожний. Для гідроакумулювальної станції, якою має стати нова Канівська ГАЕС, потрібні дві водойми, верхня і нижня. Якщо буде надлишок електроенергії в системі, воду закачуватимуть у верхню водойму, а під час пікових навантажень (вранці й увечері) подаватимуть на гідроагрегати для вироблення електроенергії.
«Точної суми поки що немає, але вартісні показники приблизно однакові у світі: якщо в Європі будівництво одного кіловата гідроакумулювальної станції коштує $2000, то 1000 мегаватів – це в діапазоні $1,5–2 млрд. Ціна може коливатися залежно від умов розташування та технічних рішень. Якщо будівництво буде за участі уряду Канади, він братиме участь і в адмініструванні процесу», – зазначив директор Укргідроенерго.
Від додав, що почати будівництво планують наступного року.
Підготовка до будівництва і розробка проєктної документації почалися ще в 1984 році. У 1987 році був затверджений проєкт будівництва Канівської ГАЕС потужністю 3600 МВт, але після здобуття Україною незалежності його відклали, а у 2006-2007 році зменшили до 1000 МВт.
Україна будує ще одну ГАЕС на Дністрі, де уже готові чотири гідроагрегати з семи. Із запуском четвертого гідроагрегата потужність Дністровської ГАЕС сягнула 1296 МВт в генераторному режимі та 1684 МВт в насосному.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у березні свідомими цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС.
Боялися запроданих найманих активістів, тепер залишаємося без потужностей. А гляди по малу і вже б щось і збудували за останніх років так 12.
Відколи тема і нагальність будівництва ГАЕС підіймалася…