Засновниця Art Ukraine Foundation Наталія Заболотна черговий раз відвідала Канів та обговорила із губернатором та його заступником перспективи завершення будівництва Шевченківського культурного центру.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на пост Наталії Заболотної у Facebook.

Завершенню будівництва Шевченківського культурного комплексу, на думку Наталії Заболотної, може посприяти талановита молодь й небайдужі громадяни, бізнес, посадовці - стратеги й тактики, адже саме вони здатні вивести його зі стану ментальної стагнації.

«Якщо ми негайно почнемо рухатися вперед - без жодних обертів і старосвіцьких ритуальних пригальмовувань, серце нашої країни знову заб'ється. Для цього потрібні 2-3 стрижневих проекти. Для початку потрібно розкоркувати цього довгоочікуваного красеня.

Тож пропоную усіх, хто стоятиме на заваді запуску в експлуатацію Канівського будинку культури, оголосити ворогами майбутнього України, ворогами власних дітей. Сподіваюся - це отверезить!!! Пишу наввипередження. І знаю - про що говорю», - зазначила Наталія Заболотна.

«Я дуже вдячна губернатору Черкаської області Юрію Ткаченку за прогресивне бачення та принципову підтримку важливих соціокультурних ініціатив, а також його заступнику Констянтину Омаргалієву за максимальну участливість у підготовці змагань у Каневі та у процесі здачі в експлуатацію культурного довгобуду. Сподіваюся новенький соціокультурний центр стане великим подарунком маленьким канівчанам вже цього року - в День Святого Миколая!!!! Для цього потрібно зробити все можливе й трохи – неможливого! А це ми вміємо!)))», - емоційно зауважила Наталія.

Мотивацією для здійснення цих задумів має стати піклування про канівських дітей, які відвідують спортивний боксерський клуб «Спарта», відвідують музичну школу, школу мистецтв та інші секції у місті.«Страшенно пишаюся нашими українськими дітлахами. Вихованці Канівської спортивної школи Спарта - як одні з перших учасників платформи #SOSмайбутнє - отримали в дар омріяне спортивне облаштування й титульний ринг. І в цю ж жахливу спеку вони натхненно продовжують тренуватися, готуючись до змагань на кубок імені Байди Вишневецького.

На цьому б історія наших добрих справ для Канева могла б і завершитися. Але зупинятися ми не збираємося.Маленькі канівчани не дають спокою. Вважаю вищою мірою несправедливості те, що тренуються півтори сотні дітлахів в задушливому підвалі канівської багатоповерхівки. Щоденно ковтаючи плісняву, вони що півроку виходять на європейські чемпіонські олімпи й, виборюючи медалі й титули, знову й знову повертаються в ту ж саму підвальну плісняву - продовжувати тренуватися заради нових звершень.Поряд, в канівській школі мистецтв, що де-факто знаходиться в аварійному стані, і де навчається прекрасному півтисячі дітлахів, от-от - під звуки фортепіано чи віолончелі - рухне стіна і, звісно, зі стелею...

І це в той час, коли на центральній площі міста четвертий рік поспіль стоїть мармуровий красень - на 10% незавершений будинок культури на 6 тисяч квадратних метрів. Мертвонароджений Шевченківський дім на землі великого Кобзаря, що має розвивати таланти тисяч юних канівчан, - опалюваний, оздоблений фірмовими кахлями і навіть деякими меблями, - висить мертвим тягарем не мерії - без жодного коефіцієнту «корисної дії» на повному утриманні з міського бюджету. Канів, що мав би вирувати туристами, за останні роки став схожим на депресивну промзону», - зауважила Наталія.

У підсумку відома меценатка запросила всіх 2 вересня відвідати матчеву зустріч на кубок нашого великого земляка Байди Вишневецького відбуватиметься у Каневі на новому титульному ринзі, придбаному за підтримки небайдужих до майбутнього нашої країни: громадської платформи SOSfuture, ФондбратівКличків, EquidasClub.