У Канівській міській територіальній громаді з 10 квітня запрацює нова соціальна транспортна послуга, яка дозволить особам з-поміж визначених пільгових категорій населення, дістатись до медичних,  адміністративних та інших установ на спецтранспорті.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Ще на початку березня Канів відвідала делегація з німецького міста-побратима Фірзена. У межах цього візиту територіальний центр надання соціальних послуг отримав автомобіль з автоматичним підіймачем від Спілки «Друзі Канева» (Verein «FreundevonKanew»). Відтак реалізація нової соціальної послуги стала реальністю завдяки отриманому спецтранспорту.

Під час чергового засідання виконкому 3 квітня ц.р. члени виконавчого комітету затвердили рішення «Про затвердження Порядку надання соціальної  послуги «Транспортні послуги» КУ «Територіальний центр надання соціальних послуг  виконавчого комітету Канівської міської ради».

«Фактично це соціальне таксі. Розвиток послуги є вкрай важливим для усунення бар’єрів у життєдіяльності людей з інвалідністю, першочергово людей на кріслах колісних. Особи з інвалідністю та маломобільні громадяни можуть скористатися такою послугою для розв’язання соціальних питань 3 рази на місяць», – зауважила директор терцентру Антоніна Петренко.

Відповідно до ухваленого порядку транспортні послуги надаються: мешканцям Канівської міської територіальної громади, для здійснення поїздок до місця призначення та в зворотному напрямку на підставі письмового договору про надання транспортних послуг та документів, що підтверджують право на отримання послуги, а саме:

- людям з інвалідністю 1 та 2 груп та дітям з інвалідністю, людям з інвалідністю  з порушенням зору, громадянам похилого віку та внутрішньо переміщеним особам з захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на кріслах колісних чи за допомогою інших технічних засобів реабілітації та мають ускладнення в пересуванні;військовослужбовцям та ветеранам ЗСУ, які не можуть самостійно пересуватися, а також тим, хто може пересуватися, але потребує для цього більше часу, додаткових зусиль або допомоги. Також на звернення громадських організацій для колективного перевезення.

Спецавтотранспорт використовується для перевезення до:

- органів місцевого самоврядування;

- Канівського об’єднаного управління пенсійного фонду України Черкаської області;

- Відділу поліції №1 (м. Канів) Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області;

- судових органів, нотаріусів та юристів, установ правової допомоги;

- банківських установ;

- виконавців комунальних послуг, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ);

- підприємств з метою забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

- закладів охорони здоров’я, медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), лікарсько-консультативних комісій (ЛКК) та аптек;

- центрів надання адміністративних послуг;

- авто - залізничного вокзалу;

- стаціонарних відділень терцентрів та державних будинків-інтернатів;

- для взяття участі в культурно-масових заходах, які проводяться в місті.

Безоплатно послуга надається за заявкою відповідно до укладених договорів:

- людям з інвалідністю І групи;

- дітям з інвалідністю з захворюваннями опорно-рухового апарату;

- внутрішньо переселеним особам з захворюваннями опорно-рухового апарату;

- військовослужбовцям та ветеранам ЗСУ;

- отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких менш ніж два прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

Отримувач послуги або громадська організація для сумісного перевезення групи осіб мають право отримати 3 послуги на місяць не більше 3 годин на день.

В інших випадках транспортні  послуги надаються на платній основі. З установленням диференційованої плати залежно від доходів громадян коштом отримувача соціальних послуг відповідно до тарифів, затверджених рішенням виконавчого комітету Канівської міської ради «Про затвердження розрахунку і тарифу на надання соціальної послуги «Транспортні послуги»

КУ «Територіальний центр надання соціальних послуг  виконавчого комітету Канівської міської ради» та наведені у таблиці нижче.

  Тариф за годину Тариф за кілометр Плата

 

один захід      51,89 грн/год 1,52  грн/км диференційована плата
один захід      69,18 грн/год 1,52  грн/км повна плата

 

 

Також допускається одночасне перевезення декількох отримувачів послуги. При одночасному виклику транспорту, перевага надається заявникам, котрі повинні дістатись до медичних закладів. Перевезення до магазинів та ринків, інших закладів та установ, з метою розв’язання побутових питань, не здійснюються.

Транспортні послуги надаються в межах Канівської МТГ, у виключних випадках – до  реабілітаційних центрів, чи закладів охорони здоров’я, та в індивідуальних випадках – за потреби. Транспортні послуги надаються особам, які перебувають на обліку в територіальному центрі в будь-якому відділенні.

Для надання транспортних послуг необхідно подати наступні документи до центру надання адміністративних послуг Канівської міської ради (ЦНАП):

- письмова заява громадянина;

- довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, яка потребує надання соціальних послуг;

- документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, у якому зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків, або копія паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному органові контролю та мають про це відмітку в паспорті);

- копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ (для осіб з інвалідністю);

- копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого в установленому МОЗ порядку (для дитини з інвалідністю);

- медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі (у разі потреби);

- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

- копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, яка потребує надання соціальних послуг (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);

- копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності);

- декларація про доходи за попередні три місяці, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг (за наявності в особи інших отриманих доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, Фонді соціального страхування та згідно із законодавством не може бути отримана на запит ЦНАП);.

-  інші документи (за потреби, в окремому індивідуальному порядку).

Медичними протипоказаннями для отримання транспортних послуг є наявність у громадян інфекційних захворювань, залежності їх від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребує перебування їх на спеціальному диспансерному обліку.

Порядок прийому заявок та умови використання спецавтотранспорту

Транспортні послуги надаються згідно замовленням у робочі дні:

Понеділок – четвер: з 08–00 до 17.00;

п’ятницю: з 08–00 до 16–00;

обідня перерва: з 13–00 до 14–00 години.

Тарифи на платні транспортні послуги встановлюються територіальним центром відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2005 року № 268 «Про затвердження Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги», наказу Міністерства соціальної політики України від 07 грудня 2015 року № 1186 «Про затвердження Методичних рекомендацій розрахунку вартості соціальних послуг».

Кошти, що надходять від надання платних транспортних послуг, використовуються в установленому законодавством порядку.

Замовлення транспортної послуги приймаються від громадян за три дні до виїзду за вказаною адресою. Якщо черга відсутня, замовлення може бути виконане в день звернення. У випадках, коли кількість заявок перевищує можливості їх виконання, першочерговим правом на отримання таких послуг користуються особи, що потребують доїзду до закладів охорони здоров’я. Інші замовлення виконуються протягом найближчих днів або тижня.

Заявки приймає працівник відділення денного перебування за допомогою телефонного зв’язку за номером: (04736) 3-62-44 або безпосередньо в територіальному центрі, вносить їх до журналу реєстрації замовлень та передає водію. Не використані транспортні послуги за місяць на наступний місяць не переносяться.

Транспортні послуги  не надаються (припиняються) у разі:

- якщо отримувача забезпечено автомобілем відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року № 999 «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями» (виключні випадки –несправність автомобіля), або замовник у поточному році перебуває на обліку на отримання грошових компенсацій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування»;

- якщо отримувач послуг потребує спеціального санітарно-медичного транспорту;

- якщо отримувач послуг перебуває у стані алкогольного, токсичного, наркотичного сп’яніння, вчиняє сварки, бійки;

- якщо отримувач послуг відмовляється пред’явити водієві документ, що посвідчує особу.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що військовослужбовці з Канівської громади можуть отримати одноразову грошову допомогу.