Розвиток мережі захисних споруд, підготовка до опалювального сезону, нарощування спроможностей громад для надання якісних реабілітаційних послуг - ці та інші питання обговорено на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України, що відбувся на Черкащині.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської ОВА.

На початку засідання заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба зауважив, що головна мета такої зустрічі –  налагодження сталої комунікації громад із центральною владою задля спільного вирішення питань.

«Я вдячний кожному, хто сьогодні бере участь у цьому засіданні. Черкащина стала по-справжньому надійним тилом для вимушених переселенців, для військових, які проходять реабілітацію», – звернувся Олексій Кулеба до учасників.

За словами начальника Черкаської ОВА, на засіданні учасники напрацювати план дій щодо важливих напрямів.

«Представники центральних відомств, наші команди обласної військової та районних адміністрацій, керівники громад. В онлайні й офлайн. Ми всі зібрались напрацювати спільний план дій щодо важливих напрямів. Визначили, в яких питаннях потрібна допомога держави. З якими – маємо впоратися разом із громадами», – зауважив Ігор Табурець.

Зокрема, на засіданні обговорено питання безпеки в громадах. Керманич області нагадав, що від початку повномасштабної війни Черкащина зазнала 30 ворожих обстрілів. Загинуло 26 людей. 

«Відтак нарощування фонду захисних споруд у громадах має бути постійно в порядку денному кожного очільника. Ми вже маємо понад 1600 укриттів по області. Однак цього не вдосталь. Слід залучати весь можливий ресурс, шукати партнерів, міжнародних донорів. Успішний досвід у низці громад області вже є», – наголосив Ігор Табурець.

Підготовка до опалювального сезону – ще одна актуальна тема для регіону. За словами начальника ОВА, нині в області  працюють над захистом критичної інфраструктури, забезпеченням резервного живлення, формуванням запасів палива, налагодженням алгоритмів роботи підприємств галузі у випадку надзвичайних ситуацій.

«Минула зима показала, чого можна очікувати від ворога. Тож працюємо вже з досвідом. Ці питання в мене постійно на контролі. На сьогодні Черкащина технічно вже практично готова до опалювального сезону», – відзначив очільник ОВА.

Окремо учасники Конгресу обговорили питання  реабілітації. Як фізичної, так і ментального здоров’я.

«Кожна громада повинна в себе провести аудит послуг і вибудувати повноцінну систему. Можливості є, потрібна ініціативність і дієвість на місцях. У кластерних медзакладах слід створювати реабілітаційні відділення, уже готувати кадри. Ми маємо повноцінно зустрічати наших воїнів і забезпечувати необхідним», – наголосив Ігор Табурець.

Наприкінці обласного засідання Конгресу начальник ОВА визначив чіткі завдання з озвучених питань. 

 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що для ветеранів на Черкащині відкрили безкоштовні ІТ-курси – перша група вже розпочала навчання (фото).