Про головні досягнення минулого року, участь у місцевих виборах та перспективні плани спілки розповів журналістам «Kanos» голова спілки ГО «Нескорені» Варлам Стуруа.

Про утворення та діяльність спілки ГО «Нескорені»

Спілка учасників АТО «Нескорені» створювалася на базі декількох спілок, що на той час функціонували на Канівщині. Ми ставили за мету об’єднати всіх учасників АТО в єдину потужну спілку, яка змогла б зайнятися питаннями соціальної реабілітації учасників АТО, а також допомозі у військово-патріотичному вихованні молоді.

На час заснування нашої спілки до неї входило близько 60 учасників АТО, волонтерів, а також військовослужбовців ЗСУ, Національної гвардії та інших військових формувань.

Станом на 01.01.2020 року  нині чисельність спілки становить 228 осіб. Це жителі міста Канева та мешканці Канівського району.

Про основні досягнення у 2019-ому році

2019-ий рік, нажаль, залишився роком, коли в Україні продовжувалася війна, коли частина наших територій Донецької та Луганської областей перебували під контролем незаконних збройних формувань, коли в 2019 році загинуло 189 наших побратимів та близько 600 отримали поранення.

Тому пріоритетною діяльністю нашої спілки було увіковічення пам’яті героїв, що віддали своє життя за незалежність та державний суверенітет нашої держави. Ми вийшли ініціатором створення алеї пам’яті загиблим воїнам АТО. Нам вдалося за рахунок залучених коштів виготовити таблички, портрети загиблих та дістати дерева. Відкриття даного меморіалу  було зворушливе, більшість присутніх стояли зі сльозами на очах.

З ініціативи наших членів проводиться футбольний турнір пам’яті загиблим воїнам АТО Канівщини. Ми виступили ініціаторами того, щоб в кожному навчальному закладі були встановлені стенди «ВОНИ ЗАХИЩАЛИ УКРАЇНУ», де розмістили фото та матеріали про бойові будні випускників даних навчальних закладів. З нагоди Дня Захисника України ми виступили ініціаторами проведення пішої ходи у пам’ять загиблих воїнів Канівщини. Крім того за кожним населеним пунктом Канівського району, рішенням правління спілки, закріплений відповідальний член правління спілки.

Не залишилися осторонь і діти учасників АТО. Протягом декілкої років ми за рахунок залучених коштів змогли звозити дітей до Аквапарку в м.Броварах, в м. Умань, в м.Черкаси, де діти мали змогу подивитися фільм та пограти у боулінг.

Щодо участі у місцевих виборах

Дане питання ми розглядали на правлінні спілки та звернулися до своїх побратимів з пропозицією про те, хто готовий  та відчуває в собі сили до роботи у міській раді. Після того, як кожен визначиться, ми розглянемо кожну пропозицію та приймемо рішення, чи достойний член спілки балотуватися в депутати сільської, міської, обласної ради. Якщо достойний, то ми будемо всіляко підтримувати кожного члена нашої спілки та нести відповідальність за його діяльність в раді.

Відносно висунення кандидатів на посаду міського голови. То ми будемо підтримувати того кандидата який любить свою Державу-Україну, який любить своє місто Канів, який може зробити його більш красивішим та більш розвинутим. Якщо з числа членів спілки є такий учасник АТО, ми вислухаємо його програму і потім визначимося, чи має він право балотуватися на посаду міського голови. Просто висувати, щоб мати свого кандидата, ми не будемо. Зараз ми маємо вже базу кандидатів у депутати сільської, міської та обласної ради. Вивчимо їх програми і потім визначимося.

Щодо співпраці із органами місцевого самоврядування, районною державною адміністрацією

Спілка  не пропустили жодного міського закладу, на який запрошували нас, учасників АТО. Бо ми вважаємо своїм обов’язком допомагати у військово-патріотичному вихованні  молоді міста. Разом з тим нам прикро, що ініціативу створення Алеї пам’яті  загиблим воїнам АТО Канівщини, стенду в загальноосвітніх школах виходять не з молодіжного відділу, а від самих учасників АТО, які й так стали на захист нашої Держави, в той час як інші шукали шляхи, як уникнути йти захищати нашу Україну. Футбольний турнір пам’яті воїнів АТО - ініціатива членів спілки. Пробіг пам’яті  кіборга Чупилки - ініціатива політичних партій.

А які ініціативи проявляють ті, хто повинен цим займатись? У нас залишився один на місто центр волонтерської підтримки учасників АТО-ООС. Прикро, що до них не приходить молодь Канева, яка в першу чергу повинна перейматися своїми захисниками на сході нашої Держави. І це  в той час, коли ще не завершилася війна з російськими найманцями та незаконно-збройними формуваннями, коли ще гинуть наші воїни за нашу державу.

Більше уваги слід приділяти психологічній допомозі учасникам АТО. Ось чому ми ставимо перед собою мету, у випадку отримання депутатського мандату, допомогати тим, хто бажає працювати у цьому напрямку. А тим у кого руки до цього не дійшли і нічого не зробили за час перебування на цій посаді, ми будемо домагатися звільнення з займаної посади. Дане крісло посадовця не вічне та можливо прийде йому на зміну інший працівник та буде набагато ефективніше працювати на користь громади. Міська рада - це не центр зайнятості.

Крім того нам вдалося найти спільну мову з ОТГ Канівського району по вирішенню земельних питань. Окремо слід відмітити Степанецьку ОТГ, де  в сільського голови Яременка О.І. є соціальний паспорт кожного учасника бойових дій. Слова вдячності також слід адресувати головам Литвинецької ОТГ та Ліплявської ОТГ, які вирішують нагальні проблеми воїнів АТО та ООС. Багато учасників АТО-ООС скористалися цим правом.

З міською владою в нас існують різні розбіжності в цьому напрямку. Велику надію ми покладали на створення муніципальної варти, яка в б дала змогу поліпшити громадський стан у вечірній час у місті, боротися з розповсюдженням наркотичних та інших заборонених речовин населенню міста. Але, нажаль,  ні  голова бюджетної комісії Коржов Володимир, і ні міський голова Ігор Ренькас нам на зустріч не пішли. Прикро. В інших містах дана муніципальна варта діє і діє успішно.

Також хотілось би сказати слова вдячності нашим спонсорам, які завжди йдуть нам назустріч. Це АТ «Миронівський хлібопродукт», «Укргідроенерго», «М+М», «Верес», народному депутату восьмого скликання Владиславу Голубу та іншим.

Про побажання державі та Каневу на цей рік

В першу чергу всім жителям нашої України побажав би миру. Щоб у 2020 році  Крим та окупована територія Донбасу  знову були в одній єдиній сім’ї – Україні. Щоб наша держава якомога швидше  розвивалася в економічному напрямку, щоб ми гордилися, що ми є Українці!!!!

Світлина від ვარლამ სტურუა.

Світлина від ვარლამ სტურუა.