Під час зустрічі жителів Канева з представниками мобільного оператора ПрАТ «Vodafone Україна», яка відбувалася вчора у залі засідань,  щодо будівництва базової станції мобільного зв’язку в районі автозаправки по вул. Т.Шевченка, 69-a, канівці не підтримали ідею встановлення вежі.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.   

За вищевказаною адресою компанією «Vodafone Україна» розпочалося будівництво вежі стільникового зв’язку, яке викликало збурення громади міста. Хвилювалися не тільки мешканці житлових будинків, а й батьки дітей, які виховуються у навчальних закладах, розташованих неподалік (дитсадок «Дзвіночок», ліцей №6). Ще більше занепокоєння канівців викликало, що розташовуватиметься вежа поруч із автозаправною станцією. Питання обговорювалося на останньому засіданні сесії у січні, де було ухвалене рішення провести зустріч із забудовником.

Послухати представників мобільного оператора та висловити свою позицію зібрався повний зал засідань. Так, серед присутніх були й депутати міської та обласної рад.  

Представники «Vodafone» запевняли, що зведена вежа надасть змогу покращити зв'язок та мобільний інтернет у найбільш заселеному районі міста. Окрім того, перевірені відповідними державними органами документи на початок будівництва відповідають санітарним нормативам. За словами представників обладнання, яке буде встановлено, сертифіковане в Україні, погоджене з Міністерством охорони здоров’я та може розміщуватися не тільки на покрівлях житлових будинків (дитячих закладів) а і в середині них.

«За минулий рік ми поставили 53 нових майданчики по Черкащині. У планах – ще стільки ж», - говорили представники компанії.

Начальник управління містобудування та архітектури Лариса Артюк підтвердила, що документи оператором було надано, але отримували дозволи вони не в Каневі.

«Міська ради та її виконавчий комітет не надавав жодних дозволів на будівництво вежі», - наголосила начальник.

Також Л.Артюк зауважила, що подані документи відповідали класу наслідків (відповідальності) СС1, в той час, як йдеться насправді про клас наслідків (відповідальності) СС2, що вимагає проходження комплексної експертизи та перевірки.  

«Сьогодні в більшості питань рішення громади - передусім, але ви громаду обійшли. Тому змоги будувати люди вам просто не дадуть. На мою думку вихід із ситуації – це знайти інше місце, провести громадські слухання, і лише тоді розпочинати будівництво», - резюмував керуючий справами виконавчого комітету Володимир Святелик.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівці на вуличній акції висловили обурення через будівництво вежі мобільного зв’язку.