Конончанську гімназію, що на Канівщині оптимізують, а всім учням пропонують із 1 вересня школи у сусідніх селах. Нині вартість навчання однієї дитини у школі  76 тисяч 800 гривень. Однак наступного року школяр буде обходитись у 210 тисяч гривень, розповіла «Суспільному» начальниця відділу освіти Канівської міської ради Надія Голда.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Суспільного».

Нині у Конончанській гімназії п'ять повних класів із дев'яти, усі інші діти навчаються за індивідуальним планом. У першому класі навчається п'ять учнів. Вчителька початкових класів Наталія Біла тут пропрацювала 11 років. Наступний навчальний рік працюватиме психологом у Хмільнянській школі:

«Ми чудово розуміємо ситуацію: п’ять діток – це дуже мало. Але до кожної дитини за урок я підійду 25 разів. У великому класі теж є свої плюси, тому що це великі колективи, є можливість себе проявити».

Директорка Конончанської гімназії Ольга Ковальська пропрацювала 30 років. Вона – єдина з колективу, хто не продовжить роботу з вересня в іншій школі.

Мама восьмикласниці Наталія Король розповіла, що в дитинстві ходила до школи пішки п'ять кілометрів, тож придбали житло біля школи, щоб дітям близенько було:

«Ми купили будинок спеціально біля школи, щоб наші діти ходили сюди в школу, не їздили нікуди, не ходили пішки. Нам подобається наша школа, бо діти на місці, мої батьки на місці. Звичайно, хотілося б, щоб залишилася наша».

Із донькою Дашею у класі вчиться шестеро учнів. Новина про закриття школи дівчинку засмутила:

«Мені подобається ця школа, ми до вчителів звикли, мені подобається колектив в ній, учні тут хороші, вчителі також».

Питання про закриття школи існує з 2012 року. Тоді зберегти заклад допомогло відкриття дошкільної групи, але з кожним роком кількість першокласників зменшується, розповіла директорка.

«Ми самі розуміли, що за початковими класами за оптимізацією, піде і закриття закладу, тому що у початковій ланці дітей небагато».

Із Конончі у закладі навчається 28 дітей, решта 16 доїжджають з інших сіл, зауважила начальниця відділу освіти Канівської міської ради Надія Голда.

«Я вважаю, що ці діти позбавлені права на соціалізацію, дев'ять років один на один із вчителем. У них не може виробитися досвід, як поводити себе з дітьми у великому колективі, де є різні типи характерів, як себе захищати, як себе відстоювати».

У закладі працює 13 педпрацівників. Їх усіх працевлаштують.

Операція оптимізація

У Хмільнянському ліцеї, що розташований за два кілометри від Конончі навчається 96 дітей із 1-го по 11-й клас. Готові взяти ще 40 дітей, розповіла директорка закладу Ольга Пустовойт.

«Коли більше дітей, є конкуренція. Діти хочуть побачити і показати свої можливості».

Чекають в ліцеї й на п’ятьох педагогів, додала директорка.

«Ми співчуваємо колегам, співчуваємо дітям, яким треба буде добиратися, це певні незручності, але ми готові їх прийняти. У нас і місця вистачає».

Операція оптимізація

Причиною закриття Конончанської школи є зменшення дітей у класах. Автобуси для перевезення дітей між школою та населеними пунктами є повідомила заступниця міського голови Тетяна Жівотова. Із вересня ходитиме ще один шкільний автобус із супровідним працівником.

«Із кожним роком дітей менше і менше, але це не всі дітки із самого села. Ці діти із Хмільної доїжджають, із Пекарів. Вивчивши питання доцільності утримання цієї школи, вирішили школу ліквідувати, оптимізувати», - розповіла Тетяна Жівотова.

За словами заступниці міського голови, якщо ж школу не оптимізувати і не перевести дітей до більш великої школи, то обходитиметься утримання однієї дитини на рік 210 тисяч 266 гривень.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що для дітей із обмеженими можливостями провели свято до Дня захисту дітей (фото).