НАБУ і САП спільно з СБУ викрили організовану групу на заволодінні грошовими коштами АТ «Укрзалізниця» під час здійснення ремонту колійних машин.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Національного антикорупційного бюро України.

За даними слідства, у 2021 році колишній директор виробничого структурного підрозділу «Черкаський колійний ремонтно-механічний завод» філії «Центр ремонту та експлуатації колійних машин» АТ «Укрзалізниця» з метою протиправного збагачення утворив організовану групу з-поміж чинних та колишніх співробітників заводу. 

Впродовж квітня 2021 - лютого 2022 рр. він домігся обрання наперед визначених компаній переможцями закупівлі послуг з ремонту колійних машин. Проте такий ремонт фактично не проводився, а члени організованої групи підробляли документи, які свідчили про начебто виконання робіт низкою підприємств з ознаками фіктивності. 

Як наслідок, «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 17,1 млн грн, якими заволоділи учасники злочину.

Наразі про підозру повідомили п'ятьом учасникам організованої групи, а її керівника затримано у порядку ст. 208 КПК України. Кваліфікація: ч. 5 ст. 191  КК України. Викриття злочину відбулось за сприяння керівництва УЗ.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що співробітницю Укрзалізниці-переселенку, яка переїхала у Канів із Луганщини та поширювала ворожу пропаганду і намагалась втекти до росії, викрила СБУ (фото).