Вихідними у Каневі відбувся І-ий Всеукраїнський відкритий турнір з вільної боротьби, присвячений пам’яті спортсмена-борця, багаторазового чемпіона СРСР та призера чемпіонату Європи з боротьби, одного із засновників школи вільної боротьби в Україні Арама Ялтиряна.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

У змаганнях взяли участь: команда з міста Рівне, команда борців з міста Біла Церква, команда з міста Сміла, юні борці з міста Золотоноша, 2 команди з міста Черкаси, команда з міста Богуслав, команда борців з міста Тульчин Вінницької області та борці з містечка Чабани Київської області. А це більше 80 учасників.

Перед початком турніру усі часники пройшли етап зважування для того, що їх було правильно розподілено по вагових категоріях.

Відтак, у змаганнях приймали участь юнаки та дівчата: 2009-2010 (вагові категорії – 29, 32, 35, 38, 41 кг) та 2011-2012 р.н. (вагові категорії – 27, 29, 32, 35, 38, 41, 62 кг).

Серед почесних гостей були присутні: бронзовий призер чемпіонату Світу, срібний призер чемпіонату Європи, срібний призер Олімпійських ігор, заслужений майстер спорту України з вільної боротьби Валерій Андрійцев, призер чемпіонату Світу призер чемпіонатів Європи та СССР, двократний чемпіон України з вільної боротьби Михайло Кушнір, представник Фонду сталого розвитку БО «Благодійний фонд «МХП – Громаді» Віталій Очеретяний, голова ГО «Канівський спортивний клуб вільної боротьби» Ярослав Приймак.

Відкривала турнір заступник міського голови Тетяна Жівотова.

«Від імені Канівського міського голови Ігоря Ренькаса, та від себе особисто, хочу привітати всіх учасників з відкриттям І-ого Всеукраїнського відкритого турніру з вільної боротьби. Ми дуже пишаємось нашими тренерами та борцями, і раді з того, що нам всім разом, все ж вдалося організувати такий масштабний турнір на Канівській землі. Тож бажаю усім спортсменам безкомпромісної боротьби та чесного суддівства», – зазначила Тетяна Жівотова.

Також вона подякувала БО «БФ «МХП – Громаді», які безпосередньо мали відношення до проведення цього турніру. Адже завдяки співфінансуванню благодійного фонду та міського бюджету було придбано борцівський килим (татамі), на якому і змагалися юні спортсмени.

Далі слово надали заслуженому майстру спорту України з вільної боротьби Валерію Андрійцеву.

«Я дякую, в першу чергу, організаторам турніру, тренерам та батькам, за їхню активність та наполегливість у досягненні своєї мрії – а саме започаткування такого масштабного турніру на теренах Канівщини. Адже хто не хоче – шукає причини, а хто хоче – шукає можливості», – підкреслив Валерій Андрійцев.

Слід додати, що ініціаторами проведення І-ого Всеукраїнського відкритого турніру з вільної боротьби імені Арама Ялтиряна виступили головний тренер Канівського спортивного клубу вільної боротьби, майстер спорту з вільної боротьби Норік Абрамян та голова ГО «Канівський спортивний клуб вільної боротьби» Ярослав Приймак.

Загалом змагання пройшли на високому організаційному рівні. Борці продемонстрували чудову техніку, спортивний характер та волю до перемоги. По завершенню турніру чемпіони були нагороджені кубками та медалями. Всі учасники отримали грамотами.

Організатори висловлюють слова вдячності ГО «Канівський спортивний клуб вільної боротьби» та всім хто долучився до організації та проведення І-го відкритого Всеукраїнського турніру з вільної боротьби імені Арама Ялтиряна, а саме: ПрАТ «МХП», БО «Благодійний фонд «МХП – Громаді», страховій компанії «STARLIFE», ТОВ СК «Нева», кафе «Абажур», ТОВ «Віджи Продакшн», ТОВ «Сучасні торгівельні технології».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Школи Канева запрошують до участі в реалізації другого етапу проекту «Школа сталого розвитку МХП».