У ніч на 9 серпня на 95-ому році життя помер канівський ветеран Другої Світової війни, льотчик Леонід Тітов.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Леоніда Федоровича Тітова канівці добре знали. Він – завжди один із перших у канівському строю ветеранів-фронтовиків. Щороку брав активну участь у заходах з нагоди Дня Перемоги, дивуючи містян своїм бадьорим запалом та жагою до життя.

Народився Леонід Тітов 3 березня 1925 року. Виховувався в дитячому будинку в місті Куп'янськ Харківської області. Коли йому виповнилося 14, вирішив вступати до ремісничого училища, аби здобути професію токаря. Утім, провчився в навчальному закладі лише один рік. У 1941 році розпочалася війна. Учнів училища евакуювали на Урал.

У вересні 1942 року 17-річний Леонід пішов до військкомату й попросився на фронт. Воєнком натомість запропонував добровольцю навчатися у Васильківському авіаційному училищі, яке на той час розташовувалося у місті Міас Челябінської області. І хлопець погодився.

У 1943 році курсант Леонід Тітов прийняв військову присягу. Після закінчення училища в 1944 році потрапив до 73-ї авіаційної дивізії дальньої авіації. Працював в ескадрильї по обслуговуванню літаків. У вересні 1944 був направлений у Румунію, де авіація займалася перевезенням палива для танків і боєприпасів, висадкою десанту, евакуацією особового складу й мирного населення.

Леонід Федорович нагороджений медалями «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною» та іншими відзнаками.

В авіаційній дивізії Леонід Тітов служив і після Перемоги - до 1949 року, а після демобілізації залишився працювати бортмеханіком. Пізніше був переведений у Полтавську авіадивізію, де працював на військово-транспортному літаку, потім до м. Узин. Із авіацією Леонід Федорович не розлучався до 1967 року.

У 42 роки Леонід Федорович вийшов на пенсію й вирішив переїхати із родиною на постійне проживання до Канева, що його облюбував під час польотів над Україною. Влаштувався на роботу в «Дніпробуд», працював механіком.

«Я військовий. Пройшов 25 років військової служби. З них 15 – льотних. За підрахунками я провів у небі більше 9 тис. годин, що в підрахунку складає 1,5 роки життя. Але я задоволений своїм життям. Авіація і є моє життя…», - говорив 9 травня ц.р. біля Меморіалу Слави Леонід Тітов.

До слова, на сьогодні в місті нараховується усього 8 фронтовиків.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщині провели естафету «Пам`ять подвигу безсмертна».